Nikdy na mě nepřijdou. Dolíhal se radoval, že policie tápe, uvedl svědek

Brno - Roman Dolíhal, který je obžalovaný z deset let staré loupeže 77 milionů korun u Slavkova u Brna, se nad novinovým článkem radoval z toho, že policie při objasňování případu tápe. U Krajského soudu v Brně to dnes vypověděl svědek Josef Sečkář, podle kterého se Dolíhal nad novinami vyjádřil ve smyslu, že na něj nikdy nepřijdou. Z přepadení vozu bezpečnostní služby se zpovídají kromě Romana Dolíhala jeho bratr Antonín a Jaroslav Havlík. Posledním obžalovaným je Jiří Bartoň, který v roce 2010 pomáhal odklidit tělo zavražděného velitele vozu, s nímž podle obžaloby Roman Dolíhal loupež domluvil, ale pak se s ním pohádal.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Sečkář prováděl zednické práce na domě v Drásově, kde Roman Dolíhal bydlel. Vypověděl, že jednoho dne při práci v koupelně viděl, jak čte Roman Dolíhal noviny, ve kterých byl článek o loupeži na Vyškovsku s titulkem, že policie při objasňování činu tápe.

"Radoval se z toho a pronesl něco ve smyslu, že na něj nikdy nepřijdou," uvedl Sečkář, který se později s podezřením obrátil na policii. Zároveň vypověděl, že Roman Dolíhal hovořil o velkých investicích jako například o stavbě fitcentra nebo o nákupu nemovitostí.

Roman Dolíhal označil výpověď za lživou a vymyšlenou a upozornil na to, že svědek nemá slova jak doložit, protože nemá práce zahrnuté v účetnictví. "Na domě navíc pracoval v červnu nebo červenci, loupež se přitom stala až v srpnu," poukazoval na časovou nesrovnalost Roman Dolíhal, podle kterého by svědek ani nemohl z okna nic vidět a slyšet, protože je moc malé.

Další utajený svědek už v minulosti vypověděl, že Roman Dolíhal hovořil o tom, jak je jednoduché dostat se k penězům v souvislosti s prací v bezpečnostní agentuře, a že po loupeži ve Slavkově nakupoval auta a nemovitosti.

Roman Dolíhal vše popírá, jeho bratr Antonín však spolupracuje s policií a přiznal, že spolu s Romanem a obžalovaným Havlíkem přepadli vůz bezpečnostní agentury po předchozí domluvě s velitelem vozu. Ten později zmizel a jeho tělo se našlo několik let po loupeži. Bratři se z jeho vraždy obviňují navzájem. Havlík vinu odmítá, poslední obžalovaný Bartoň přiznal, že pomohl s odklizením těla velitele vozu.

Loupež se stala v roce 2006, kdy tři maskovaní muži přepadli vozidlo bezpečnostní služby poblíž Slavkova u Brna. Měli u sebe pistole, ale hrozili také napodobeninou bazuky. Při loupeži zmizelo 77 milionů, které se nikdy nenašly.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Požár Krejčířovy vily: Manželka uprchlého podnikatele půjde k výslechu

21.08.2019 10:19 Policie vyšetřuje úterní požár bývalé vily uprchlého odsouzeného podnikatele Radovana Krejčíře v…

Silné bouřky pustošily Olomoucko. Trhaly střechy, poškodily železniční…

21.08.2019 09:54 Popadané stromy, ale i utržené části střech má na svědomí silná bouřka, která zasáhla Olomoucký…

V hradeckém babyboxu našli novorozeného "Jiříčka". Dvě hodiny po půlnoci…

21.08.2019 07:08 Do babyboxu v budově Zdravotnické záchranné služby v Hradci Králové dnes někdo dvě hodiny po…

Při demonstracích v srpnu 1969 zemřelo víc lidí, než se uvádělo

20.08.2019 22:18 Obětí potlačených demonstrací v srpnu 1969 v Československu bylo sedm, a ne pět, zjistili historici…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama