Děti psa žíravinou nepolily, žena si napadení vymyslela. Co se tedy stalo?

Blansko - Před necelým měsícem veřejnost pobouřil případ, kdy tři děti měly polít psa žíravinou. Vyšetřování nakonec ukázalo, že se celá věc seběhla jinak.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Pes, ilustrační fotografie
doporučujeme

Pes zranění utrpěl 24. dubna. Majitelka psa na policii uvedla, že tři chlapci chtěli psa, kterého venčila její kamarádka, pohladit, místo toho ho ale postříkali žíravinou a udeřili klackem do hlavy. Psovi tak zlomili nadočnicový oblouk a poranili oko. Policisté po chlapcích začali pátrat, ale marně. Nepomohly ani bezpečnostní kamery.

"V jednotlivých výpovědích se začaly objevovat rozpory, které kriminalisty utvrzovaly, že napadení psa se nemuselo odehrát tak, jak vylíčila jeho majitelka," uvedl vedoucí blanenské policie Zdeněk Grénar.

Majitelka psa a její přátelé strávili ve společném bytu alkoholový dýchánek. "Jedenadvacetiletá majitelka ráno odešla a kamarádka se měla, jak poměrně často, o psa starat. Jenže při uklízení bytu měla na zvíře převrhnout kbelík s připraveným koncentrovaným čistícím přípravkem. Ten zvíře nejenže zranil na oku, ale saponát je i poleptal," uvedla ve své zprávě policie Jihomoravského kraje.

Dvacetiletá žena údajně nedokázala přiznat majitelce psa pravdu, i když mu zranění nezpůsobila úmyslně, ale vlastní neopatrností. Žena ze strachu přemluvila kamaráda a příběh o napadení psa si vymysleli.

Případ vzbudil vlnu solidarity. Lidé z celé republiky nabízeli majitelce psa peníze na léčbu. Majitelka má teď ke starostem o psa i ostudu a její dva přátelé potíže se zákonem. Policisté případ nadále vyšetřují. Grénar nechtěl spekulovat o tom, zda a jaký postih hrozí ženě, která si příběh o napadení vymyslela.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bouřky pustošily Moravskoslezský kraj. Padaly stromy, drama v lázeňském…

25.08.2019 21:53 Především spadlé a polámané stromy odstraňovali hasiči po silných bouřkách, které dnes večer…

Domácí porod na Plzeňsku skončil tragicky, novorozenec zemřel

25.08.2019 18:21 Aktualizováno Při domácím porodu zemřel v noci na dnešek v malé obci na pomezí jižního Plzeňska a Domažlicka…

Praha pod náporem vdavekchtivých cizinců, už tvoří polovinu svateb

25.08.2019 12:56 Pražské radnice oddávají velké množství cizinců. Zhruba polovinu z uzavřených sňatků za prvních…

Poplach v Praze: Muži vytáhli z Vltavy granát, nábřeží bylo uzavřeno

25.08.2019 12:35 Z Vltavy u Podolského nábřeží v Praze 2 vytáhla dnes dopoledne dvojice mužů ruční granát. Přivolaný…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama