Zase nás šidili: V guláši bylo o 30 % méně masa, v párcích o 15 %

Praha - Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) opět odhalila výrobky, jejichž obsah neodpovídá tomu, co výrobci udávají na obalu. Zákazníky, kteří si v dobré víře kupovali guláš nebo párečky s vysokým obsahem masa, tak výrobci ošidili.

Přidejte svůj názor 8 komentářů

Grilování klobás, ilustrační fotografie
doporučujeme

Inspektoři z SZPI v posledních dnech řešili dva podobné případy. První se týkal hovězího guláše v půl kilové konzervě (zde). Podle výrobce v něm mělo být 80 % hovězího masa. Inspektoři ovšem v laboratoři obsah konzervy podrobili expertíze a ukázalo se, že masa je v něm jen 52,3 %.

"Nepravdivým údajem o obsahu masa došlo ke klamání spotřebitele a SZPI nařídila neprodlené stažení výrobku z tržní sítě," uvedl mluvčí SZPI Pavel Kopřiva.

Guláš značky Coquette vyrobila německá společnost Dreistern-Konserven GmbH & Co., inspektoři jej odebrali v provozovně řetězce Lidl Česká republika. Konkrétně se jednalo o výrobek šarže L 517090 s trvanlivostí do 9. července 2018.

Obdobný nešvar zjistili také při expertíze párků Minipárečky Classic (zde), které na pulty řetězce společnosti Tesco Stores ČR dodávala polská společnost Henryk Kania - MISTRZ MASARSKI Z PSZCZYNY. Problémy objevili inspektoři u šarže 104132071. 170g balení mělo trvanlivost do 23. 4. 2016.

Podle obalu měly být párky z vepřové kýty, ve které mělo být 93 %. "Laboratorní rozbor dusíkovou metodou ale prokázal přítomnost masa pouze v hodnotě 78,2 % a uvedením nepravdivého údaje došlo ke klamání spotřebitele," vysvětlil Pavel Kopřiva ze SZPI.

Inspekce s kontrolovanými osoby zahájila správní řízení o uložení pokuty. Falšování u masných výrobků patří k častým prohřeškům, proto budou v obdobných kontrolách pokračovat.

Loading...
Vstupte do diskuze (8)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

OBRAZEM: Tisíce lidí demonstrují proti Babišovi, uctívají památku obětí…

21.08.2019 21:08 Oběti demonstrací ze srpna roku 1969 dnes na Václavském náměstí připomenulo shromáždění pořádané…

V libereckém babyboxu našli několikaměsíčního chlapce, dostal jméno Tomáš

21.08.2019 17:51 Do babyboxu v liberecké nemocnici dnes někdo odložil několikaměsíčního chlapce. Dostal jméno Tomáš.…

Silné bouřky pustošily Olomoucko. Trhaly střechy, poškodily železniční…

21.08.2019 16:18 Aktualizováno Popadané stromy, ale i utržené části střech má na svědomí silná bouřka, která zasáhla Olomoucký…

Krejčířova vila je noční můrou exekutorů. Koupil by ji leda fajnšmekr,…

21.08.2019 15:57 Nový znalecký posudek větší černošické vily uprchlého odsouzeného podnikatele Radovana Krejčíře po…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama