Žárlivec přiznal nastražení bomby do auta, chtěl postrašit manželku. Hrozí mu až 20 let

Praha - Cizinec (56) se u soudu přiznal, že nastražil výbušný systém do auta své manželky (40), žena byla při explozi vážně zraněna. Muži hrozí za pokus o vraždu až 20 let ve vězění.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Stříbrný vůz Škoda Octavia explodoval loni 22. dubna na parkovišti mezi panelovými domy v Milánské ulici v Praze-Horních Měcholupech.

Výbušný systém byl podle obžaloby v nádobě s černým prachem a kousky železa. Poškozená jezdila autem jeden den, výbušný systém ale ještě nebyl zapojený. Vybuchl až o den později, kdy ho Vietnamec pravděpodobně připojil k zapalování a brzdovým světlům. Druhý den žena nasedla do auta, výbuch nastal nejspíše poté, co sešlápla brzdový pedál po nastartování auta.

"Ano, je pravda, že jsem se dopustil jednání, které je popsané v obžalobě. Už jsem vypovídal na policii a všechno jsem řekl," řekl dnes muž při výpovědi. Byl přesvědčen o tom, že jeho žena chodí za jinými muži. Proto jí chtěl prý postrašit, aby se víc věnovala rodině.

Žena při výbuchu utrpěla zejména popáleniny. Podle soudního znalce Jiřího Hladíka mohlo její život ohrozit zejména vnitřní popálení dýchacích cest. Napadená žena dnes u soudu uvedla, že se s manželem nechce nechat rozvést a chce mu pomoct. "Myslím si, že je to velmi žárlivý muž. Chtěl mě jen zastrašit," řekla před soudem.

Mezi původní vyšetřovací verze policie patřilo i to, že za výbuchem může stát boj konkurenčních vietnamských skupin.

Loading...
Témata: výbuch | Vietnamci | soudy
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Tursku u Prahy hořely sklady, škoda je několik milionů korun

16.07.2019 19:26 Aktualizováno V Tursku u Prahy dnes přes osm hodin hořely sklady, v nichž byly akumulátory. Oheň hasiči dostali…

Babička týrané Valerie dostala osm let natvrdo. Dívenka je dodnes nezvěstná

16.07.2019 14:58 Aktualizováno Soud potrestal babičku pohřešované nezletilé Valerie z Prahy osmi lety vězení za její týrání,…

Kauza Čapí hnízdo pokročila. Podezření z daňových deliktů má police za…

16.07.2019 12:06 Aktualizováno Policie zahájila úkony trestního řízení v souvislosti s hospodařením farmy Čapí hnízdo, a to pro…

Duka oroduje za mariánský sloup v Praze, vytáhl i vyhánění muslimů za…

16.07.2019 11:07 Historikové, kteří se vyslovili proti umístění repliky mariánského sloupu na pražském Staroměstském…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama