Aktivistka Krejčová žaluje policii kvůli zásahu na Václaváku, soud bude v červnu

Praha – V polovině června projedná Městský soud v Praze správní žalobu, kterou podala aktivistka Kateřina Krejčová kvůli postupu policie. Aktivistka žaluje Obvodní ředitelství policie pro Prahu 1 a Krajské ředitelství policie hlavního města Prahy.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Praha se bouřila proti uprchlíkům a EU (1.7.2015)
doporučujeme

Krejčová žalobu podala kvůli postupu policistů, kteří podle ní loni v létě nezákonně rozpustili shromáždění levicových aktivistů protestujících proti protiislámské demonstraci. K incidentu došlo loni v červenci, v centru Prahy tehdy protestovalo několik set lidí proti imigraci a uprchlickým kvótám. Někteří z účastníků tehdy nesli makety šibenic s nápisem Za vlastizradu, které se podle nich dopustili někteří čeští politici. Skupinka levicových aktivistů chtěla vyjádřit nesouhlas s druhou akcí, obě demonstrace byly řádně nahlášené. Když se levicoví aktivisté posadili na zem, policie proti nim zasáhla.

Třicetiletá Krejčová v červenci podle obžaloby, které byla zproštěna, napadla policistu poté, co na zemi zaklekl jejího přítele a vyrazil mu zub. Podle pravomocného rozsudku pražského městského soudu však o napadení nešlo, policistu prý zranit nemohla. Soudkyně naopak zákrok policisty označila nepřiměřený. Aktivistka se hájila tím, že policisté jejího přítele týrali, a proto musela zakročit. Vedení pražské policie však podpořilo policistu, který zákrok prováděl. Krejčovou, která je čerstvou doktorandkou na FAMU, se zase postavily desítky pedagogů a studentů.

Při vynášení osvobozujícího rozsudku nad Krejčovou soudkyně Jarmila Löffelmannová uvedla, že by bylo nespravedlivé potrestat Krejčovou za sezení na chodníku, když policisté přihlíželi mnohem závažnější trestné činnosti osob z druhého shromáždění. Zkritizovala tak rozhodnutí vnitřní kontroly policie, podle které nebylo vyhrožování šibenicemi na demonstraci trestným činem. Podle serveru aktuálně.cz v odůvodnění verdiktu uvedla, že policie zasáhla "pohodlněji" proti pokojným demonstrantům, a ne proti skupině "agresivních výtržníků".

Loading...
Vstupte do diskuze (5)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

OBRAZEM: Tisíce lidí demonstrují proti Babišovi, uctívají památku obětí…

21.08.2019 21:08 Oběti demonstrací ze srpna roku 1969 dnes na Václavském náměstí připomenulo shromáždění pořádané…

V libereckém babyboxu našli několikaměsíčního chlapce, dostal jméno Tomáš

21.08.2019 17:51 Do babyboxu v liberecké nemocnici dnes někdo odložil několikaměsíčního chlapce. Dostal jméno Tomáš.…

Silné bouřky pustošily Olomoucko. Trhaly střechy, poškodily železniční…

21.08.2019 16:18 Aktualizováno Popadané stromy, ale i utržené části střech má na svědomí silná bouřka, která zasáhla Olomoucký…

Krejčířova vila je noční můrou exekutorů. Koupil by ji leda fajnšmekr,…

21.08.2019 15:57 Nový znalecký posudek větší černošické vily uprchlého odsouzeného podnikatele Radovana Krejčíře po…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama