U Mahenova divadla v Brně hořely kulisy, sedm lidí se nadýchalo kouře

Brno - Dnes v 10:30 hod z dosud neznámých důvodů začaly hořet dekorace představení Otevírání studánek Alfréda Radoka, které byly uskladněny u nákladního výtahu Mahenova divadla v Brně. Zraněno bylo sedm lidí.

Přidejte svůj názor

Mahenovo divadlo v Brně
doporučujeme

„Při hašení požáru se  4  zaměstnanci divadla a 3  příslušníci Policie ČR nadýchali jedovatých zplodin hoření. K události byli povoláni zdravotníci, kteří je ošetřili na místě. Ostatní zaměstnanci ani diváci neutrpěli žádnou újmu na zdraví," uvedla k požáru v prohlášení pro EuroZprávy.cz mluvčí divadla Zuzana Žáková Klimpová.

Důvod požáru zatím není známý, podle hasičů jej mohla způsobit nedbalost.  Kulisy jsou uskladněné za divadlem ve Dvořákově ulici. Přímo do památkově chráněné budovy se dostal jen kouř, kvůli kterému hasiči evakuovali 580 lidí, zejména dětí, které sledovaly dopolední představení Ostrov pokladů.

„Zaměstnanci divadla požár začali okamžitě hasit. Přivolaní hasiči požár definitivně zlikvidovali během několika minut a zamezili jeho šíření," dodala mluvčí s tím, že večerní představení Saturnin se odehraje beze změn a v běžném hracím režimu.

Příčiny požáru se vyšetřují a způsobená škoda je v této chvíli vyčíslena na cca 250 000 Kč, škoda způsobená na plášti budovy Mahenova divadla bude vyhodnocena postupně.

Poškozené dekorace jsou z inscenace Otvírání studánek Alfréda Radoka, kterou má Národní divadlo Brno na programu znovu až na podzim. „Do té doby stihneme vyrobit nové," řekl ČTK ředitel divadla Martin Glaser. Přístřešek s kulisami odděluje od ulice jen zábradlí, v minulosti se tam už například dostali bezdomovci.

„Pro nás je to impulz řešit znovu situaci kolem dekorací," uvedl Glaser. Divadlo má podle něj externí sklady. Nyní ale nemá dost peněz na to, aby mohlo kulisy pokaždé odvézt a znovu přivézt, proto část průběžně uskladňuje pod přístřeškem za budovou. Jde o řešení staré asi 100 let. Častější transport by si podle Glasera vyžádal jednotky milionů korun ročně. Divadlo proto možná požádá město o navýšení rozpočtu.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

OBRAZEM: Tisíce lidí demonstrují proti Babišovi, uctívají památku obětí…

21.08.2019 21:08 Oběti demonstrací ze srpna roku 1969 dnes na Václavském náměstí připomenulo shromáždění pořádané…

V libereckém babyboxu našli několikaměsíčního chlapce, dostal jméno Tomáš

21.08.2019 17:51 Do babyboxu v liberecké nemocnici dnes někdo odložil několikaměsíčního chlapce. Dostal jméno Tomáš.…

Silné bouřky pustošily Olomoucko. Trhaly střechy, poškodily železniční…

21.08.2019 16:18 Aktualizováno Popadané stromy, ale i utržené části střech má na svědomí silná bouřka, která zasáhla Olomoucký…

Krejčířova vila je noční můrou exekutorů. Koupil by ji leda fajnšmekr,…

21.08.2019 15:57 Nový znalecký posudek větší černošické vily uprchlého odsouzeného podnikatele Radovana Krejčíře po…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama