Nespravedlnost: Oslepl, stará se o dvě děti, na příspěvek nemá nárok

Tábor - Velkou životní zkouškou prochází dvaapadesátiletý Miroslav Krýsl z Tábora. Před třemi lety ztratil zrak a sám se stará o dvě děti. Když ale žádal úřad o příspěvek na asistenta, nedostal ho. Podle posudkového lékaře prý na peníze nemá nárok.

Přidejte svůj názor 9 komentářů

doporučujeme

Pracoval jako stavař. Když začal mít před třemi lety problémy s očima šel k lékaři. Jenže pokročilé stádium zákalu nešlo zastavit. Na levé oko nevidí vůbec, pravým jen rozmazané siluety.

"Lékař říkal: Vás nebolela nikdy hlava? Já jsem říkal, že nebolela. Já jsem nikdy nemarodil. A on říkal: Kdyby vás ta hlava bolela, tak jsme na to přišli brzy," řekl TV Nova Miroslav Krýsl. Teď se bez pomoci druhých neobejde. Nejčastěji mu pomáhají kamarádi. Miroslavovi uvaří nebo přečtou úřední poštu.

"Když se mu zhoršily ty oči, tak jsem se mu snažil pomoct. Jezdíme vyzvednout děti nebo na nákup," popisuje Krýslův známý Pavel Blažek.

Se ztrátou zraku se otec dvou dětí těžko vyrovnává. "Nedokážu dojít nakoupit, nedokážu rozpoznat, když má dítě špinavou pusu nebo špinavé triko," smutní.

"S bráškou mu pomáhám, někdy mu něco udělám i trošku uvařím," řekla Nikola Krýslová, jedno ze dvou dětí, o které se pan Miroslav stará.

Když Miroslav Krýsl požádal o příspěvek, ze kterého by mohl zaplatit asistenta nebo kamarádovi za benzín - nedostal ho. Posudkový lékař,který rozhodoval o zdravotním stavu pana Krýsla ho vůbec neviděl a rozhodl od stolu.

"Mám v péči dvě děti, o které se dokážu postarat. Odvedu je do školy a do školky. Nakapu si sám do očí, tudíž nepotřebuju cizí pomoc," řekl Miroslav Krýsl, proč mu lékař nechtěl schválit příspěvek.

V šoku byl i Úřad práce, který dávky na základě lékařské zprávy schvaluje. "Kolegyně, která na tom šetření byla, taky říkala, že by mu alespoň ten první stupeň dala," řekl ředitel táborského Úřadu práce Pavel Kaczur.

Proti rozhodnutí posudkového lékaře se Miroslav Krýsl odvolá Pokud uspěje, přilepší si o osm stovek měsíčně.

Loading...
Vstupte do diskuze (9)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

OBRAZEM: Tisíce lidí demonstrují proti Babišovi, uctívají památku obětí…

21.08.2019 21:08 Oběti demonstrací ze srpna roku 1969 dnes na Václavském náměstí připomenulo shromáždění pořádané…

V libereckém babyboxu našli několikaměsíčního chlapce, dostal jméno Tomáš

21.08.2019 17:51 Do babyboxu v liberecké nemocnici dnes někdo odložil několikaměsíčního chlapce. Dostal jméno Tomáš.…

Silné bouřky pustošily Olomoucko. Trhaly střechy, poškodily železniční…

21.08.2019 16:18 Aktualizováno Popadané stromy, ale i utržené části střech má na svědomí silná bouřka, která zasáhla Olomoucký…

Krejčířova vila je noční můrou exekutorů. Koupil by ji leda fajnšmekr,…

21.08.2019 15:57 Nový znalecký posudek větší černošické vily uprchlého odsouzeného podnikatele Radovana Krejčíře po…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama