Recepty na dlouhověkost? Spánek, pozitivní myšlení, ale i whisky a cigarety

Praha - Lidé se od nepaměti snaží nalézt recept na dlouhověkost. Britský deník The Daily Telegraph přinesl rady stoletých, jak se dožít vysokého věku.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

Stošestnáctiletá Italka Emma Moranová radí tři vejce denně, z toho dvě syrová, a trochu mletého masa, také částečně syrového. Moranová se nejstarším člověka světa stala minulý týden, kdy ve věku 116 let zemřela v New Yorku Američanka Susannah Mushatt Jonesová. Ta dříve vysvětlovala svůj rekord mimo jiné vajíčky se slaninou k snídani a dlouhým spánkem, také prý nekouřila a nepila alkohol.

Moranová, která se narodila 29. listopadu 1899, se nejstarším člověka světa stala minulý týden, kdy ve věku 116 let zemřela v New Yorku Američanka Susannah Mushatt Jonesová. Ta dříve vysvětlovala svůj rekord mimo jiné vajíčky se slaninou k snídani a dlouhým spánkem, také prý nekouřila a nepila alkohol.

"Vše je o tom být pozitivní," říkávala Alice Herzová-Sommerová, která zemřela v roce 2014 v Londýně. Tato pražská rodačka se dožila 110 let a byla považovaná za nejstaršího člověka, který přežil nacistické vyhlazování Židů.

Britka Ethel Langová, která zemřela před rokem ve věku nedožitých 115 let, zase milovala tanec a nikdy nekouřila. Nejstarší Skotka, loni zesnulá Jessie Gallanová, se dožila 109 let, prý díky ovesné kaši, pletení a vyhýbání se mužům (nikdy se nevdala).

Britský válečný veterán Henry Allingham, který zemřel v roce 2009 ve 113 letech jako recept na dlouhověkost uváděl "cigarety, whisky a divoké ženy". Tři piva denně a panáka whisky doporučuje i nyní 110letá Američanka Agnes Fentonová, která ale dodává: "Musíte mít v životě víru v Boha."

Jako recept na dlouhý život je často zmiňován dobrý spánek. Podle Misao Okawové, která zemřela loni ve 117 letech, stačí osm hodin denně. Nic se totiž nemá přehánět. I když Kamato Hongová proslula tím, že dva dny spala a dva dny byla vzhůru, a dožila se 116 let.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pendrekový zákon měl legalizovat zásahy proti demonstrantům

19.08.2019 06:33 Po invazi vojsk Varšavské smlouvy do Československa v srpnu 1968, po Palachově týdnu a dalších…

Prahou prošly stovky lidí, demonstrovaly za ochranu zvířat

17.08.2019 16:43 Stovky lidí dnes v Praze protestovaly proti násilí, jehož se člověk dopouští na zvířatech. Na téměř…

Ve Vsetíně hořel byt v paneláku, evakuováno bylo 30 lidí

17.08.2019 11:06 Tři desítky obyvatel museli v pátek večer evakuovat hasiči z panelového domu ve Vsetíně, kde v…

Česko se chystá na 17. listopad. Výročí revoluce oslaví desítkami akcí

17.08.2019 10:44 Výročí 30 let od listopadu 1989 připomenou po ČR desítky výstav, koncertů, besed a dalších akcí.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama