Aktivisté znovu obsadili budovu Kliniky. Zasáhne policie?

Praha - Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) považuje vniknutí do budovy, kde sídlí sociální centrum Klinika, za protiprávní. Anonym v pátek odpoledne oznámil, že je na Klinice a v jejím okolí nastraženo několik bomb.

Přidejte svůj názor 11 komentářů

371
doporučujeme

Aktivisté museli budovu v pátek opustit, pyrotechnici žádnou bombu nenašli. Policisté pak předali dům ÚZSVM jako oprávněnému vlastníkovi.

Aktivisté již v noci na dnešek na své facebookové stránce sdělili, že budovu opět obsadili. Páteční vyklizení domu označili za protiprávní. Dnes uvedli, že centrum Klinika dále funguje.

Majitel domu zatím policii o zásah nepožádal, sdělil ČTK mluvčí policie Tomáš Hulan. Po pisateli e-mailu, který vyhrožoval bombou, policisté pátrají kvůli šíření poplašné zprávy.

Dnes kolem 14:00 hodiny byl před budovou Kliniky v Jeseniově ulici klid. Budovu si pouze prohlížela projíždějící policejní hlídka. Zpravodaj ČTK hovořil v budově se třemi lidmi. Víc jich neviděl. "Různí lidé měli různé povinnosti," řekl ČTK po telefonu zástupce aktivistů Jakub Ort. Sám v budově nebyl. Provozovatelé centra podle něj pokračují v programu a chtějí do budovy přilákat víc lidí. Na dnešní večer se chystá přednáška.

Úředníci se zástupci centra od pátečního zásahu nejednali, uvedl Ort. K pátečnímu zásahu řekl, že policie během něj vyklidila pozice, a proto soudí, že sama nemá jasno, v jaké je právní situaci. Zajímavé jednání podle něj bude až v úterý na magistrátu, který by mohl budovu kliniky získat do svého vlastnictví a mohl ji provozovatelům centra propůjčit.

"Přítomné jsme opakovaně upozornili, že budova je nyní prázdná, uzamčená a vniknutí do objektu by bylo protiprávní. Pokud tento stav nastane, ÚZSVM požádá o součinnost policii," sdělil mluvčí ÚZSVM Radek Ležatka. "Protiprávní jednání je naprosto nepřijatelné. Klinika, stejně jako každý jiný, musí dodržovat všechny právní předpisy," doplnil.

Loading...
Vstupte do diskuze (11)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel Vojmír Srdečný, poslední přeživší ze Sachsenhausenu. Dožil se 99 let

19.08.2019 21:58 Ve věku 99 let zemřel Vojmír Srdečný, poslední přeživší z koncentračního tábora v Sachsenhausenu.…

Surovou vraždu bezdomovce bude řešit NS. Jen jsme se prali, hájí se útočník

19.08.2019 15:39 Zdeněk Zahradník, jenž si má odpykat 17 let za ubití bezdomovce v Olomouci, podal dovolání.…

Na D1 byl dopaden afghánský uprchlík, vezl se na rezervě návěsu

19.08.2019 15:20 Aktualizováno Policie zadržela minulý čtvrtek na D1 mladého Afghánce. O den později byl převezen do záchytného…

Řidič se staral o psa, spolujezdec zatím umíral. Soud vynesl trest

19.08.2019 14:06 Aktualizováno Do vězení na 6,5 roku odsoudil dnes Krajský soud v Plzni šestatřicetiletého Alexandra Černého za…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama