Na Vsetínku hořel rodinný dům, škoda odhadem za 1,5 milionu

Vsetín - Dnes brzy ráno přijali hasiči oznámení o požáru rodinného domu v obce Malá Bystřice na Vsetínsku, uvedl server požary.cz. Na místo hlášené události byli postupně vysláni profesionální hasiči ze stanic Vsetín a Valašské Meziříčí a dobrovolní hasiči obcí Valašská Bystřice, Malá Bystřice a Bystřička.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Požár zachvátil střechu a podkroví rodinného domu. Současně se zahájením hasebních prací vynesli hasiči z objektu i propan – butanovou láhev.

"Z důvodu zvýšené spotřeby vody při hašení byla zřízena kyvadlová doprava z blízké vodní nádrže a na místo byla vyslána i velkoobjemová cisterna valašskomeziříč­ských profesionálních hasičů," sdělil Libor Netopil, tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje.

Asi po půl hodině dostali hasiči požár pod kontrolu a zabránili jeho dalšímu šíření. Současně s rozebíráním zasažených střešních a podkrovních konstrukcí dohašovali jednotlivá ložiska hoření. V 09:23 hodin ohlásil velitel zásahu likvidaci a předání požářiště místní jednotce dobrovolných hasičů k další dohlídce.

Už v průběhu zásahu bylo zahájeno vyšetřování příčiny vzniku požáru. Podle vyjádření majitele způsobil požár škodu v odhadované výši 1 500.000 korun. Hasiči uchránili další majetek v hodnotě půl milionu korun.

Loading...
Témata: požár
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Řidič se staral o psa, spolujezdec zatím umíral. Soud vynesl trest

19.08.2019 14:06 Aktualizováno Do vězení na 6,5 roku odsoudil dnes Krajský soud v Plzni šestatřicetiletého Alexandra Černého za…

Na D1 byl dopaden afghánský uprchlík, vezl se na rezervě návěsu

19.08.2019 11:52 Policie zadržela minulý čtvrtek na D1 mladého Afghánce. O den později byl převezen do záchytného…

Kauzu zřícené střechy v České Třebové nekončí, NS dostal dvě dovolání

19.08.2019 10:56 Kauzou zřícené střechy sportovní haly v České Třebové se ještě bude zabývat Nejvyšší soud. Okresní…

Pendrekový zákon měl legalizovat zásahy proti demonstrantům

19.08.2019 06:33 Po invazi vojsk Varšavské smlouvy do Československa v srpnu 1968, po Palachově týdnu a dalších…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama