Výpověď Ďuriše z DPP psali právníci Agrofertu, tvrdí odbory. Stávková pohotovost trvá

Praha – Představenstvo pražského dopravního podniku (DPP) ve čtvrtek odvolalo ředitele Jaroslava Ďuriše. Podle šéfa odborů DPP Jiřího Orbitka připravovali jeho výpověď právníci Agrofertu ministra financí a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

371
doporučujeme

Poté, co Ďuriše představenstvo odvolalo, část odborářů vstoupila do stávkové pohotovosti. S ředitelem byla odvolána i ekonomická ředitelka Magdalena Češková.

Šéf odborů tvrdí, že má informace, že se na výpovědi podíleli právníci Agrofertu. „Na změnách a v situaci v DPP nyní figurují lidé blízcí Andreji Babišovi," řekl Obitko s tím, že stávková pohotovost by mohla trvat až půl roku. Do doby, než odborům někdo vysvětlí, proč byl Ďuriš vyhozen, není podle Orbitka důvod stávkovou pohotovost zrušit.

Dění kolem DPP podle někdejšího primátora Prahy Tomáše Hudečka teorii odporů nasvědčuje. „Namísto dopraváka přijde člověk z pošty. A to, že to celé nachystali právníci Agrofertu, mi do této taškařice docela zapadá," řekl Hudeček.

Představenstvo DPP odvolalo Ďuriše a Češkovou na základě doporučení dozorčí rady. Vedením podniku je nyní pověřen dopravní ředitel Ladislav Urbánek, novým předsedou představenstva se stal Martin Gillar z České pošty. Češkovou nahradí ve funkci ekonomické ředitelky dosavadní vedoucí odboru účetnictví Marek Polický. V představenstvu ji nahradil již ve středu technický ředitel DPP Jan Šurovský.

Kdy bude vypsáno výběrové řízení a zvolen nový ředitel DPP, zatím není jasné.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Socha Koněva je už očištěna. Naše akce to nebyla, dušuje se radnice Prahy 6

24.08.2019 19:58 Aktualizováno Několik lidí dnes částečně očistilo památník maršála Ivana Koněva v Praze 6, který neznámý vandal…

"Stop úchylům!" Duhový průvod v Plzni narazil na odpůrce, zasáhli…

24.08.2019 19:21 Aktualizováno Asi 50 demonstrantů s prapory Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) a organizace Česká…

Festival Mácháč burácí u Doks. Policie našla drogy, cizinec chtěl oloupit…

24.08.2019 12:46 Policisté při pátečních kontrolách na festivalu elektronické taneční hudby Mácháč na Českolipsku…

Střelmistr odpálil 126 kilo trhaviny. Hala tramvajové vozovny v Praze šla…

24.08.2019 11:17 Aktualizováno Střelmistr dnes v 09:27 odstřelil halu tramvajové vozovny v Hloubětíně. Budova měla v havarijním…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama