Rumun v Praze zavraždil a okradl Ukrajinku, usvědčily ho kamery. Dostal 13 let

Praha - Rumun Vasil Naum dostal 13 let vězení za vraždu a okradení ukrajinské družky v pražském bytě. Muž byl také vyhoštěn z Česka na dobu neurčitou. Verdikt Městského soudu v Praze zatím nenabyl právní moci.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Cizinec se na místě odvolal, státní zástupkyně si ponechala lhůtu na rozmyšlenou. Podle rozsudku napadl Naum (39) svou o devět let starší partnerku večer 28. července 2015 v bytě v Kukelské ulici v Hloubětíně. Smrt zapříčinila hluboká a velkou silou vedená bodná rána do zad.

Naum se hájil tím, že odpoledne před vraždou odcestoval nakrátko do vlasti za nemocnou matkou, což prý předem plánoval. Ze lži ho ale usvědčují záběry městských kamer, podle kterých z bytu odešel až v noci po vraždě, nebo skutečnost, že si s sebou odnesl veškeré své věci včetně zimního oblečení.

Neteř zavražděné, která s párem bydlela, vypověděla, že Naum se často opíjel a jeho družka ho vyzvala, aby se ze společné domácnosti odstěhoval. Za útokem na partnerku mohlo stát to, že muži vyřídila vzkaz ohledně ztráty zaměstnání. Z bytu zmizely peníze a zlaté šperky poškozené v celkové hodnotě 11.400 korun.

Policisté po Naumovi vyhlásili bezprostředně po nálezu družčina těla pátrání. Po několika dnech byl muž na základě evropského zatykače zadržen v Rumunsku, které ho následně poslalo zpět do ČR. "Pan obžalovaný je právním laikem a možnosti vydání mu jistě nejsou známy. Předpokládal, že se tímto vyhne trestnímu stíhání, v čemž se samozřejmě spletl," konstatoval předseda senátu Tomáš Durdík.

Loading...
Témata: Vražda | Cizinci | soudy
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Česku řádil gang daňových podvodníků. Už 24 obviněných, škoda 270 milionů

23.08.2019 11:48 Počet obviněných členů skupiny, kterou policisté a celníci v tomto týdnu zadrželi kvůli krácení…

Ovlivňování svědků v kauze Zadeh? Odvolací soud začne v září

23.08.2019 09:38 Odvolání v případu ovlivňování svědků v takzvané kauze Zadeh začne Krajský soud v Brně projednávat…

Čtyři miliony pro Dagmar Havlovou? Bauer Media zvažuje opravný prostředek

22.08.2019 16:58 Německé nakladatelství Bauer Media zvažuje, zda podá opravný prostředek proti úternímu rozhodnutí…

Lihová mafie: Žalobce trvá na vině obou obžalovaných, pronesl ráznou…

22.08.2019 16:23 Aktualizováno Žalobce navrhl potrestat zbývající dvojici z takzvané lihové mafie Radka Březiny, o jejich vině je…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama