Čtyři scénáře: Doživotí, nebo svoboda? Kramného čeká den D

Olomouc - Petra Kramného čeká v úterý den D - stane totiž u Vrchního soudu v Olomouci, který rozhodne o jeho dalším osudu. Přinášíme přehled možných scénářů.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Petr Kramný
doporučujeme

Odvolání Petra Kramného má 124 stran, navíc jde o velmi ostře sledovanou kauzu. I proto je jednání nařízeno na dva dny, i když drtivou většinu případů vyřídí soudci vrchního soudu do dvou hodin.

Pro Petra Kramného jde o klíčové dva dny. V případě, že soudci jeho odvolání zamítnou, se sice ještě může obrát k Nejvyššímu, případně i k Ústavnímu soudu, ale na jejich rozhodnutí by musel stejně čekat v zamřížované cele. Jak může olomoucký vrchní soud v kauze vlastně rozhodnout?

1. Soud zamítne Kramného odvolání a trest potvrdí

Nejjednodušší možná varianta. Při ní soudci smetou Kramného odvolání ze stolu s tím, že je nedůvodné. Zároveň také dospějí k tomu, že soudkyně Renata Gilová posoudila případ správně a ponechají trest 28 let vězení beze změny.

2. Soud zamítne odvolání Kramného a zvýší mu trest

Proti lednovému verdiktu ostravského krajského soudu se neodvolal jen Petr Kramný, ale i státní zástupce Vít Legerský. Žalobce ovšem proto, že se mu trest 28 let zdál příliš mírný a požadoval pro Kramného ještě o dva roky delší žalář.

Je tedy možné, že soudci v Olomouci vyhoví Legerskému a trest za vraždu Moniky a Klárky "ocení" vyšším trestem, teoreticky i doživotním.

3. Soud vyhoví odvolání Kramného a vrátí kauzu do Ostravy

Třetí možností je, že soud v úterý nebo ve středu uzná argumenty obhajoby, vyplísní ostravský soud za špatnou práci s důkazy a celý soudní kolotoč se roztočí nanovo. Vrchní soud může mimo jiné nařídit zpracování dalších znaleckých posudků nebo doplnění dokazování.

4. Soud vyhoví odvolání Kramného a propustí ho z vazby

Jde o velmi napravděpodobnou, avšak možnou alternativu. Podobně soudy v nedávné době postupovaly v případech "sestry smrt" Věry Marešové nebo Lukáše Nečesaného. "Tuto variantu ovšem považuji za krajně nepravděpodobnou," má jasno advokát Jan Černý.

Petr Kramný podle obžaloby zabil manželku Moniku a dceru Klárku na dovolené v Egyptě na přelomu července a srpna 2013. Ve vazbě je od začátku roku 2014. Tvrdí, že je nevinný.

Loading...
Vstupte do diskuze (5)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Česku řádil gang daňových podvodníků. Už 24 obviněných, škoda 270 milionů

23.08.2019 11:48 Počet obviněných členů skupiny, kterou policisté a celníci v tomto týdnu zadrželi kvůli krácení…

Ovlivňování svědků v kauze Zadeh? Odvolací soud začne v září

23.08.2019 09:38 Odvolání v případu ovlivňování svědků v takzvané kauze Zadeh začne Krajský soud v Brně projednávat…

Čtyři miliony pro Dagmar Havlovou? Bauer Media zvažuje opravný prostředek

22.08.2019 16:58 Německé nakladatelství Bauer Media zvažuje, zda podá opravný prostředek proti úternímu rozhodnutí…

Lihová mafie: Žalobce trvá na vině obou obžalovaných, pronesl ráznou…

22.08.2019 16:23 Aktualizováno Žalobce navrhl potrestat zbývající dvojici z takzvané lihové mafie Radka Březiny, o jejich vině je…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama