První paterčata oslaví třetí narozeniny, ven už chodí bez kočárků

Milovice - První česká paterčata, která oslaví 2. června třetí narozeniny, už na většinu vycházek vyrážejí bez kočárků a úspěšně se rozvíjí také jejich řeč.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

Se svým starším bratrem Antoniem vycházejí dobře. Novinářům to dnes řekly matka Alexandra Kiňová a ředitelka Rodinného centra Milovice Ludmila Šimková. 

Rodina s paterčaty Terezou, Alexem, Denielem, Martinem a Michaelem žije právě v Milovicích na Nymbursku. "Děti vyrážejí do ulic, do lesa nebo nedalekého Mirákula," řekla Kiňová. Podle ní je největším problémem zajistit pro péči o paterčata dostatečný počet dospělých, měli by být vždy alespoň tři.

Matka paterčat podstoupila operaci břicha, což ji omezilo v možnostech plně se dětem věnovat, řekla Šimková. Novinkou od letošního dubna je, že dobrovolnice z Rodinného centra v pondělí na dvě hodiny převezmou dvě či tři děti a pomáhají rozvíjet jejich schopnosti.

Péči nyní zajišťují oba rodiče, tréninková pracovnice Petra Dobiášová již od tří měsíců věku dětí pomáhá 20 hodin týdně. "Když byli malí, měli jsme strach, že se jim něco stane. Teď, když jsou větší, tak je to zase větší zápřah, protože jsou všude," řekla matka. Děti mají zajištěný režim tak, aby byly připravené na případný nástup do školky.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

"Stop úchylům!" Duhový průvod v Plzni narazil na odpůrce, zasáhli…

24.08.2019 22:00 Aktualizováno Asi 50 demonstrantů s prapory Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) a organizace Česká…

Socha Koněva je už očištěna. Naše akce to nebyla, dušuje se radnice Prahy 6

24.08.2019 22:00 Aktualizováno Několik lidí dnes částečně očistilo památník maršála Ivana Koněva v Praze 6, který neznámý vandal…

Festival Mácháč burácí u Doks. Policie našla drogy, cizinec chtěl oloupit…

24.08.2019 12:46 Policisté při pátečních kontrolách na festivalu elektronické taneční hudby Mácháč na Českolipsku…

Střelmistr odpálil 126 kilo trhaviny. Hala tramvajové vozovny v Praze šla…

24.08.2019 11:17 Aktualizováno Střelmistr dnes v 09:27 odstřelil halu tramvajové vozovny v Hloubětíně. Budova měla v havarijním…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama