Ubytovna měla být pro mladé a seniory. Žijí v ní hluční cizinci

Praha - Nájemníci ubytovny Sandra na pražském Jižním Městě se mají do měsíce vystěhovat. Oficiálně jim ale o tom nikdo neřekl. Městská část Praha 11 dala nájemci, který zařízení provozuje, výpověď kvůli dlouhodobým problémům - co ale s ubytovnou bude dál, městská část evidentně sama neví.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Ilustrační fotografie
doporučujeme

Ubytovnu Sandru v roce 2013 Jižní město kupovalo s bohulibým záměrem. Měly tu vzniknout startovací byty pro mladé nebo seniory. A dnes? 240 bytů o 41 metrech čtverečních obývají cizinci po trojicích - za 4500 tisíce na osobu.

Po tom, co si obyvatelé sousedních paneláků ustavičně stěžovali, dalo město nájemci výpověď. Termín má do konce června. O tom, že by se do měsíce měli vystěhovat, ale nájemníky Sandry oficiálně nikdo neinformoval.

Ředitel správy nemovitostí Mobilenet, která ubytovnu provozuje, ale tvrdí, že o termínu nájemníci ví. "V té budově? Ale ví. Všichni mají rozdané výpovědi. Možná ale věří, že tam zůstanou," prohlásil Tomáš Spěvák.

Společnost, která má ubytovnu zatím v nájmu, se pokoušela s městem vyjednat nové podmínky. "Chtěli jsme namontovat kamerový systém, monitoring do výtahu, západky na okna, aby nešly otevírat dokořán, posílit ostrahu," vyjmenoval Spěvák.

Ani na jednu nabídku ze tří ale odpověď nepřišla. Co se Sandrou bude, ale zatím neví ani Jižní město samo. "Ubytovna Sandra teď přijde do jihoměstské majetkové správy a co s ní bude dál, je předmětem dalšího jednání," sdělil mluvčí Prahy 11 Miroslav Dvořák.

"V rozpočtu nejsou vyčleněny žádné peníze na to, aby se se Sandrou něco dělo," odporuje opoziční zastupitel Prahy 11 Petr Sýkora. A nájemníci jen věří, že vše dobře dopadne.

Rozpočet městské části Prahy 11 ale zřejmě přijde od července na pronájmu minimálně o milion korun každý měsíc. Pokud se nedomluví s novým nájemcem. Uvažuje se prý ale i o startovacích bytech pro bývalé vězně.

Loading...
Témata: Praha | ubytovny | Byty
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Řidič se staral o psa, spolujezdec zatím umíral. Soud vynesl trest

19.08.2019 14:06 Aktualizováno Do vězení na 6,5 roku odsoudil dnes Krajský soud v Plzni šestatřicetiletého Alexandra Černého za…

Na D1 byl dopaden afghánský uprchlík, vezl se na rezervě návěsu

19.08.2019 11:52 Policie zadržela minulý čtvrtek na D1 mladého Afghánce. O den později byl převezen do záchytného…

Kauzu zřícené střechy v České Třebové nekončí, NS dostal dvě dovolání

19.08.2019 10:56 Kauzou zřícené střechy sportovní haly v České Třebové se ještě bude zabývat Nejvyšší soud. Okresní…

Pendrekový zákon měl legalizovat zásahy proti demonstrantům

19.08.2019 06:33 Po invazi vojsk Varšavské smlouvy do Československa v srpnu 1968, po Palachově týdnu a dalších…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama