České děti mají zuby jako noty na buben. Můžou za to rodiče

Praha - Česká republika se chlubí v rámci Evropy smutným prvenstvím - českým dětem se totiž zuby kazí mnohem více a dříve než jejich vrstevníkům z jiných vyspělých států.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Děti
doporučujeme

Jasně to dokazují statistiky - zatímco ve vyspělých evropských státech se do tří let věku zuby zkazí jednomu až dvanácti dětem ze sta, v ČR má zubní kaz v batolecím věku každé páté dítě.

Uvádí to úterní MF DNES, která přidává i další alarmující srovnání - ve Velké Británii má v pěti letech zubní kaz 30 procent prcků, u nás každé druhé dítě.

"Není žádnou výjimkou, že řešíme zubní kazy i u dětí mladších tří let. Děti mívají i mnohočetné kazy mléčných zubů, které řešíme v celkové anestézii," dává číslům za pravdu zubař Lukáš Kaloš.

Psali jsme:  

A vzápětí označí viníky téhle "zubní katastrofy" - jsou to rodiče, kteří se málo starají. Problém je ovšem podle deníku i v tom, že řada zubařů nepřijímá dětské pacienty. Je s nimi totiž víc práce než s dospělými.

Žalostný stav dětských zubů upoutal pozornost ministerstva školství. Resort uvažoval, že znovu zavede pravidelné kontroly u zubařů pro děti školou povinné. Plán ovšem ztroskotal na tom, že školy ani rodiče nejevili zájem.

Loading...
Témata: děti | zdraví | zubaři
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

"Stop úchylům!" Duhový průvod v Plzni narazil na odpůrce, zasáhli…

24.08.2019 22:00 Aktualizováno Asi 50 demonstrantů s prapory Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) a organizace Česká…

Socha Koněva je už očištěna. Naše akce to nebyla, dušuje se radnice Prahy 6

24.08.2019 22:00 Aktualizováno Několik lidí dnes částečně očistilo památník maršála Ivana Koněva v Praze 6, který neznámý vandal…

Festival Mácháč burácí u Doks. Policie našla drogy, cizinec chtěl oloupit…

24.08.2019 12:46 Policisté při pátečních kontrolách na festivalu elektronické taneční hudby Mácháč na Českolipsku…

Střelmistr odpálil 126 kilo trhaviny. Hala tramvajové vozovny v Praze šla…

24.08.2019 11:17 Aktualizováno Střelmistr dnes v 09:27 odstřelil halu tramvajové vozovny v Hloubětíně. Budova měla v havarijním…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama