Výmluva s kozou nezabrala. Vietnamec si odsedí 10 let za obchod s marihuanou

Olomouc - Vietnamec Hung Dang si odpyká deset let za obchodování s 20kilogramovou zásilkou marihuany. Trest mu dnes definitivně potvrdil Vrchní soud v Olomouci.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Podle rozsudku se pokusila skupina zásilku převézt přes hranice na konci listopadu roku 2012, odhalila ji ale kontrola v celním prostoru na slovenské straně hranic. Kvalitní konopí ve dvou kufrech si členové skupiny předali po předchozí konspirativní domluvě v Lipníku nad Bečvou na Přerovsku, se zásilkou poté jeden z kompliců odjel vozidlem taxi směrem na Slovensko. Ostatní jeho cestu sledovali.

Muži původně hrozilo deset až 18 let. "Trest byl uložen na samé spodní hranici trestní sazby. Obhajoba nepřinesla žádný argument pro to, abychom mohli uvažovat o snížení trestu pod touto hranici. Odvolání hodnotíme jako nedůvodné," uvedl předseda senátu vrchního soudu Vladimír Štefan.

Obžalovaného usvědčovaly především odposlechy, ale i samotné policejní sledování zásilky. Obžaloba poukazovala i na konspirativní domlouvání. Hung Dang se původně hájil tím, že v telefonu mluvil o dvacetikilogramové koze a dvou miskách na krev, známému prý chtěl připravit pochoutku podle tradiční kuchyně. Poté svou výpověď změnil a tvrdil, že šlo o konspirativní řeči, neboť se svým krajanům snažil za úplatu zařídit osvědčení o zkouškách z českého jazyka.

Obhájce dnes poukázal na špatný výklad hovoru. "Není žádný přímý důkaz, nikde nic nikomu nepředával. Policie si sama podle sebe udělala scénář a doplnila si do toho svou verzi. Na tom je postaven celý proces mého mandanta," uvedl obhájce.

Podle předsedy senátu však důkazy do sebe zapadají. "Nestojí to na jednom izolovaném hovoru v určitý den," uvedl předseda senátu Štefan.

Loading...
Témata: Vietnamci | Marihuana | Drogy
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Sosnarová se pře s historiky, zdali byla vězněm v gulagu. Na krajskou cenu…

19.07.2019 18:54 Starosta Velatic na Brněnsku Jan Grolich (KDU-ČSL) by už nenavrhl na cenu Jihomoravského kraje Věru…

Loupež a vražda na benzínce v Nelahozevsi: Mužům hrozí výjimečný trest

19.07.2019 16:45 Aktualizováno Policisté navrhli obžalovat dva muže stíhané kvůli loňskému přepadení pumpy v Nelahozevsi na…

Dopaden muž, který hrozil útokem na školu v Praze. Prozradil motiv svého…

19.07.2019 16:01 Policisté z odboru Praha-venkov jih ve spolupráci s Europolem dopadli pětadvacetiletého muže, který…

Teror na železnici: Nejvyšší soud přezkoumá rozsudek nad Baldou

19.07.2019 15:24 Nejvyšší soud přezkoumá rozsudek nad Jaromírem Baldou, jenž si má odpykat čtyři roky vězení za…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama