Výmluva s kozou nezabrala. Vietnamec si odsedí 10 let za obchod s marihuanou

Olomouc - Vietnamec Hung Dang si odpyká deset let za obchodování s 20kilogramovou zásilkou marihuany. Trest mu dnes definitivně potvrdil Vrchní soud v Olomouci.

Ilustrační foto
doporučujeme

Podle rozsudku se pokusila skupina zásilku převézt přes hranice na konci listopadu roku 2012, odhalila ji ale kontrola v celním prostoru na slovenské straně hranic. Kvalitní konopí ve dvou kufrech si členové skupiny předali po předchozí konspirativní domluvě v Lipníku nad Bečvou na Přerovsku, se zásilkou poté jeden z kompliců odjel vozidlem taxi směrem na Slovensko. Ostatní jeho cestu sledovali.

Muži původně hrozilo deset až 18 let. "Trest byl uložen na samé spodní hranici trestní sazby. Obhajoba nepřinesla žádný argument pro to, abychom mohli uvažovat o snížení trestu pod touto hranici. Odvolání hodnotíme jako nedůvodné," uvedl předseda senátu vrchního soudu Vladimír Štefan.

Obžalovaného usvědčovaly především odposlechy, ale i samotné policejní sledování zásilky. Obžaloba poukazovala i na konspirativní domlouvání. Hung Dang se původně hájil tím, že v telefonu mluvil o dvacetikilogramové koze a dvou miskách na krev, známému prý chtěl připravit pochoutku podle tradiční kuchyně. Poté svou výpověď změnil a tvrdil, že šlo o konspirativní řeči, neboť se svým krajanům snažil za úplatu zařídit osvědčení o zkouškách z českého jazyka.

Obhájce dnes poukázal na špatný výklad hovoru. "Není žádný přímý důkaz, nikde nic nikomu nepředával. Policie si sama podle sebe udělala scénář a doplnila si do toho svou verzi. Na tom je postaven celý proces mého mandanta," uvedl obhájce.

Podle předsedy senátu však důkazy do sebe zapadají. "Nestojí to na jednom izolovaném hovoru v určitý den," uvedl předseda senátu Štefan.

Témata: Vietnamci | Marihuana | Drogy
Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Identifikaci obětí tragického požáru v Bohumíně řeší genetik i antropolog

12.08.2020 17:08 Identifikaci obětí sobotního požáru bytu v Bohumíně na Karvinsku řeší speciální tým expertů složený…

Upozornění pro Čechy: Kromě testu na covid-19 chce Řecko dál i QR kód

12.08.2020 16:23 Při cestování do Řecka je i nadále potřeba vygenerovaný QR kód, který země po přijíždějících…

Na Přerovsku hoří les, byl povolán vrtulník s bambivakem

12.08.2020 15:28 Požár lesa v těžko přístupném terénu likvidují hasiči u obce Dolní Újezd na Přerovsku, hoří les na…

"Vidíte žlutě." Nejvyšší správní soud se zastal spolku, který inzeroval…

12.08.2020 15:07 Aktualizováno Nejvyšší správní soud (NSS) se zastal Spolku pro zachování demokracie v ČR, který v roce 2017…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama