16 panáků, pak tragická autonehoda. Odsouzený hokejista Kunce chce verdikt zvrátit

Bývalý německý hokejový reprezentant Daniel Kunce stále nevzdal boj proti verdiktu v kauze tragické nehody v Olomouci. Loni neuspěl s dovoláním k Nejvyššímu soudu, následně podal ještě ústavní stížnost. Kunce řídil opilý, ve vysoké rychlosti narazil do sloupu. Při nehodě zemřela mladá spolujezdkyně.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Nejvyšší soud České republiky
doporučujeme

Justice vyměřila někdejšímu sportovci nepodmíněný trest 3,5 roku vězení. Na šest let nesmí usednout za volant, pozůstalým i pojišťovně musí zaplatit odškodné v řádu milionů korun.

V dovolání k Nejvyššímu soudu obhajoba vyjádřila nesouhlas s tím, jak justice vyhodnotila spoluzavinění zemřelé dívky, která nasedla do auta s opilým řidičem. Dvacet procent je prý málo, podle obhajoby činila míra spoluzavinění 50 procent.

Podle Nejvyššího soudu by ale takový závěr neodpovídal zásadám slušnosti, protože by se míra zavinění řidiče a spolujezdkyně dostala na stejnou úroveň.

"Jejím jediným 'prohřeškem' bylo, že když byla sama ovlivněná alkoholem, usedla do vozidla se silně opilým řidičem, zatímco obviněný svým jednáním přímo způsobil neodčinitelný následek ztráty mladého života," stojí v podzimním rozhodnutí Nejvyššího soudu.

Rozhodnutí zároveň připomíná, že řidič měl 2,63 promile alkoholu v krvi, překročil nejvyšší povolenou rychlost v obci o nejméně 68 kilometrů v hodině, z minulosti měl dva záznamy v evidenční kartě řidiče za rychlou jízdu a sám připustil, že neřídil opilý poprvé. Míra spoluzavinění je důležitá pro výpočet odškodného.

Kunce s mladou ženou před osudnou jízdou podle verdiktu vypil až 16 "panáků" metaxy a několik piv. Nehoda se stala v prosinci 2017 ve Wolkerově ulici nedaleko centra města. Kunce jel v mercedesu ve směru od Brněnské ulice. Při přejíždění do pruhu nezvládl řízení a narazil do sloupu.

Bývalý olomoucký hokejista odešel v mládí do Německa, kde hrál v jeho reprezentaci a nejvyšší soutěži DEL. Zúčastnil se šesti mistrovství světa a dvou olympijských her.

Loading...
Vstupte do diskuze (5)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čechy drtí vysoký tlak. Jak nad ním vyzrát?

22.01.2020 22:04 Aktualizováno Přibližně polovina pacientů s vysokým tlakem podle lékařů nedodržuje pokyny k léčbě tak, jak mají.…

V ateliérech na Barrandově hořely kulisy, škoda činí 300 tisíc korun

22.01.2020 18:29 Aktualizováno Na pražském Barrandově na Kříženeckého náměstí dnes odpoledne hořel v podzemním podlaží budovy…

Jaroslav Kubera (†72). Poslední rozloučení s šéfem Senátu bude 3. února

22.01.2020 17:16 Aktualizováno Smuteční shromáždění k uctění památky zesnulého předsedy Senátu Jaroslava Kubery (ODS) se uskuteční…

Útok v Plzni byl pokusem o vraždu. Cizinec si odpyká 10 let, oběť přišla o…

22.01.2020 17:12 Bezdůvodným pobodáním muže na ulici v Plzni spáchal Andrij Šovheňuk pokus o vraždu, nikoliv těžké…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama