16 panáků, pak tragická autonehoda. Odsouzený hokejista Kunce chce verdikt zvrátit

Bývalý německý hokejový reprezentant Daniel Kunce stále nevzdal boj proti verdiktu v kauze tragické nehody v Olomouci. Loni neuspěl s dovoláním k Nejvyššímu soudu, následně podal ještě ústavní stížnost. Kunce řídil opilý, ve vysoké rychlosti narazil do sloupu. Při nehodě zemřela mladá spolujezdkyně.

Nejvyšší soud České republiky
doporučujeme

Justice vyměřila někdejšímu sportovci nepodmíněný trest 3,5 roku vězení. Na šest let nesmí usednout za volant, pozůstalým i pojišťovně musí zaplatit odškodné v řádu milionů korun.

V dovolání k Nejvyššímu soudu obhajoba vyjádřila nesouhlas s tím, jak justice vyhodnotila spoluzavinění zemřelé dívky, která nasedla do auta s opilým řidičem. Dvacet procent je prý málo, podle obhajoby činila míra spoluzavinění 50 procent.

Podle Nejvyššího soudu by ale takový závěr neodpovídal zásadám slušnosti, protože by se míra zavinění řidiče a spolujezdkyně dostala na stejnou úroveň.

"Jejím jediným 'prohřeškem' bylo, že když byla sama ovlivněná alkoholem, usedla do vozidla se silně opilým řidičem, zatímco obviněný svým jednáním přímo způsobil neodčinitelný následek ztráty mladého života," stojí v podzimním rozhodnutí Nejvyššího soudu.

Rozhodnutí zároveň připomíná, že řidič měl 2,63 promile alkoholu v krvi, překročil nejvyšší povolenou rychlost v obci o nejméně 68 kilometrů v hodině, z minulosti měl dva záznamy v evidenční kartě řidiče za rychlou jízdu a sám připustil, že neřídil opilý poprvé. Míra spoluzavinění je důležitá pro výpočet odškodného.

Kunce s mladou ženou před osudnou jízdou podle verdiktu vypil až 16 "panáků" metaxy a několik piv. Nehoda se stala v prosinci 2017 ve Wolkerově ulici nedaleko centra města. Kunce jel v mercedesu ve směru od Brněnské ulice. Při přejíždění do pruhu nezvládl řízení a narazil do sloupu.

Bývalý olomoucký hokejista odešel v mládí do Německa, kde hrál v jeho reprezentaci a nejvyšší soutěži DEL. Zúčastnil se šesti mistrovství světa a dvou olympijských her.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko opět prohrálo ve Štrasburku. Verdikt v kauze vraha Templa je…

23.11.2020 16:56 Česko neuspělo se snahou zvrátit rozhodnutí Evropského soudu pro lidská práva (ESLP), které se…

Rozsvěcení vánočního stromu v centru Prahy bude online, je na něm 6 km…

23.11.2020 14:16 Pražský magistrát letos kvůli opatřením proti šíření koronaviru neuspořádá slavnostní rozsvěcení…

Plýtvání potravinami má za problém 42 Čechů. Mnozí nevědí, co znamená …

23.11.2020 14:07 Plýtvání potravinami považuje za velký problém 42 procent lidí, proti loňsku jich mírně ubylo.…

Grygárek podal žalobu na Šlachtu. Kvůli tvrzením v jeho knize chce půl…

23.11.2020 13:06 Aktualizováno Bývalý náměstek Vrchního státního zastupitelství (VSZ) v Praze Libor Grygárek se bude u soudu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama