Výlet loďkou po přehradě? Policie odhalila vážné nedostatky, dětem šlo o život

Vranov nad Dyjí - Policie dnes provedla kontrolu plavidel na Vranovské přehradě na Znojemsku a upozorňuje rodiče, že dítě do deseti let musí mít vestu ze zákona povinně.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Policisté nikoho z více než 20 kontrolovaných vůdců plavidel nepokutovali a pochybení řešili domluvou. "Nikomu jsme nemuseli udělit pokutu, ani ho oznámit do správního řízení Státní plavební správě. Akce byla preventivní, proto jsme vše řešili domluvou," uvedla mluvčí jihomoravské policie Štěpánka Komárová.

Na mnoha z kontrolovaných lodí jely děti. "Větší část z nich neměla vestu, i když je povinná do deseti let. Lidé často o této povinnosti ani nevěděli a bylo zarážející, že matky s tříletými nebo pětiletými dětmi argumentovaly, že dítě umí dobře plavat," řekla Komárová.

Jako příklad uvedla loďku, na které jeli dva rodiče se čtyřmi dětmi. "Pokud by se něco stalo a dítě by se ocitlo ve vodě, i když by umělo plavat, může být v šoku a rodiče by museli řešit otázku, které ze čtyř dětí dříve zachraňovat. Proto je lepší, pokud dítě vestu má," zdůraznila mluvčí s tím, že ve vodě může mít problémy dospělý, natož dítě.

Chyb bylo ale víc. "Málokdo věděl, že do povinné výbavy patří lano minimální délky pěti metrů, ale také je nutné mít výlevku v podobě kyblíku nebo uřezané pet láhve pro případ, že by bylo nutné z lodě vylévat vodu, která by tam natekla. U malých lodí je také povinnost mít pádlo, pokud by přestal fungovat motor," uvedla Komárová.

Témata: přehrady | děti
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ve Filipovicích se zastavila lanovka, záchranáři evakuovali 60 lidí

16.02.2019 19:15 Ve skiparku Filipovice na Jesenicku se dnes odpoledne zastavila dvousedačková lanovka. Hasiči a…

Argentinská doga vláčela seniorku přes vesnici, v nemocnici zemřela

16.02.2019 18:30 V nemocnici v České Lípě zemřela v pátek jednadevadesátiletá žena, kterou ve středu v obci Pihel na…

Češi mají podle ministerstva vážný problém. Vůbec si ho neuvědomují

16.02.2019 11:34 Statisíce lidí ve velkých městech spí podle strategických hlukových map ministerstva zdravotnictví…

Česko zasáhla vlna vyděračských mailů. Za intimní nahrávky chtějí tisíce…

15.02.2019 22:49 Aktualizováno Českou republiku zasáhla vlna e-mailových útoků cílená na běžné občany. Z nich se útočníci snaží…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama