Praha vrátí řidičům pokuty za jízdu Blankou, systém špatně měřil

Praha – Řidiči, kteří byli neoprávněně pokutování za rychlost při průjezdu tunelem Blanka, dostanou svoje peníze zpět. Informuje o tom server Novinky.cz.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Tunel Blanka, kontroverzní zakázka Metrostavu v Praze
doporučujeme

Praha vrátí řidičům neoprávněně udělené pokuty za rychlou jízdu v tunelu Blanka. Celkem jde o více než 2,4 milionu korun, uvedl mluvčí magistrátu Vít Hofman.

Hofman uvedl, že v březnu 2016 ze statistických dat zjistila městská policie výrazný nepoměr v počtu překročení nejvyšší dovolené rychlosti v jednotlivých úsecích Blanky. Praha proto měření rychlosti v tunelu zastavila a nechala systém prověřit.

V tunelovém komplexu otevřeném loni v září smí řidiči jezdit 70 kilometrů v hodině, ukázalo se však, že systém městské policii hlásil i nižší rychlost.

„Společnost ČKD PRAHA DIZ zjistila, že z jejich strany došlo k záměně napojení sad signálů předávající informace mezi řídícím systémem a systémy úsekového měření rychlosti. Tyto záměny pak měly za následek nesprávnou interpretaci nastavených rychlostních limitů," doplnil Hofman. Celkem šlo o 3796 případů, kdy magistrát udělil pokuty za 2,432 milionu korun.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jaromír Nohavica to opět přepískl? Jsi ubožák. křtít knížku ha*zlovi…

14.10.2019 22:17 Aktualizováno Písničkář Jaromír Nohavica se opět postaral o pořádný rozruch! Pokřtil totiž knihu kontroverzního…

Pietní místo u Bertramky se zatím neuklidilo, Gottova rodina si ponechá…

14.10.2019 20:21 Aktualizováno Rodina Karla Gotta si ponechá vzkazy a dárky z pietního místa, které spontánně vzniklo před vilou…

Radičová kritizuje střední Evropu: V rámci EU nedokáže řešit problémy

14.10.2019 18:59 Středoevropské státy se v Evropské unii prezentují odmítavými stanovisky, nedokážou navrhovat…

Jak budu vypadat památník v Letech? Muzeum vyhlásilo soutěž

14.10.2019 17:13 Muzeum romské kultury dnes vyhlásilo krajinářsko-architektonickou soutěž na podobu památníku…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama