Ze závodiště utekli čtyři koně, hřebec pronásledoval klisny

Pardubice - Z pardubického závodiště, kde se konala mezinárodní chovatelská výstava, dnes odpoledne utekli čtyři koně. Hřebec pronásledoval tři klisny mimo areál. Neobvyklých účastníků provozu si všiml policista, který v lokalitě řídil dopravu a autem je začal pronásledovat. Koně jsou v pořádku a jejich majitelé si je zhruba po hodinové pátrací akci odvezli. ČTK to řekl policejní mluvčí Petr Voldán.

Přidejte svůj názor

Koně utekli ze závodiště
doporučujeme

Policista nasedl do auta a jel za koňmi, vysílačkou povolal další posily. Stádo přešlo křižovatkou u Parama a pokračovalo Teplého ulicí a přes třídu Jana Palacha. Policejní hlídky koně vmanévrovaly ke krematoriu a dál do areálu garáží, kde je zablokovaly vozidly.

"Hřebec nám poškodil dvě auta, byl naštvaný, že ho nechceme pustit za klisnami. Budeme to řešit jako škodní událost, ale majitelka je pojištěná," řekl Voldán.

Zvířata jsou v pořádku a nic se jim nestalo. Pro hřebce i klisny si záhy přijeli oba jejich majitelé, uklidnili je a naložili do boxů. Veterinář nemusel použít uspávací prostředky, dodal Voldán.

Podle mluvčí závodiště se koně vydali do města zadní částí areálu. Hlavní branou nešli. Nejprve se splašil jeden kůň ve stáji a další tři šli jako stádová zvířata za ním, prorazili plot a dostali se ven. Majitelé koní se za nimi hned vydali, řekla ČTK Kateřina Nohavová.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zásah kvůli požáru na Libavé skončil, hasiči tam byli do rána

17.06.2019 10:48 Až do dnešního rána zasahovali hasiči ve vojenském prostoru Libavá kvůli rozsáhlému požáru, který v…

Soukup zkritizoval ČT a Václava Moravce: Tohle si myslí o jeho pořadu

17.06.2019 09:43 Majitel televize Barrandov Jaromír Soukup se tvrdě pustil nejen do politiků, ale především do …

Tři přeživší vzpomínají na vyvraždění Lidic. Co jim zachránilo život?

16.06.2019 18:30 Tři přeživší "lidické děti" dnes v Praze navštívily několik míst spjatých s osudem obyvatel jejich…

Ve vojenském prostoru Libavá zuřil požár, zásah hasičů byl komplikovaný

16.06.2019 17:43 Aktualizováno Škodu za několik milionů korun způsobil rozsáhlý požár, který v noci na dnešek postihl zhruba…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama