Konvička svolal akci proti islámu, Dolínek ji chce zakázat kvůli havárii kanalizace

Praha - Iniciativa Martina Konvičky (IMK) nahlásil pražskému magistrátu akci na 11. září. Náměstek primátorky Petr Dolínek (ČSSD) úřad vyzve, aby kvůli havárii kanalizace zrušil všechna veřejná shromáždění v Korunovační ulici v Praze 6, včetně setkání proti islámu.

Přidejte svůj názor 18 komentářů

Martin Konvička
doporučujeme

Havárie, která se stala při opravě Korunovační ulice, potrvá do příštího týdne. Místo je podle Dolínka rozkopané a "životu nebezpečné". "Provádíme havarijní opravy vstupní šachty do kanalizace, ve které je vypadané zdivo. Práce by měly skončit začátkem příštího týdne," řekl ČTK mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) Tomáš Mrázek.

Podle neoficiálních informací z radnice tak jako tak není možné v uzavřené a opravované ulici žádné veřejné akce pořádat. Oficiálně se ale radnice nechtěla k věci vyjadřovat. Oprava Korunovační ulice potrvá do poloviny prosince.

Konvička na facebooku uvedl, že akce se konat bude a její místo iniciativa upřesní. "Strašně nás mrzí, že Prahu postihla tak obří katastrofa, kterou nejsou schopní vyřešit do neděle, musí jít o něco mimořádného," řekl ČTK mluvčí konvičkovců Miroslav Adamec. IMK podle něj operativně pracuje na náhradním plánu.

Psali jsme:  

V srpnu na Staroměstském náměstí vyvolala Konvičkova iniciativa svou protiislámskou akcí paniku mezi turisty. Vystupovali na ní maskovaní muži převlečení za bojovníky tzv. Islámského státu a stříleli z maket zbraní.

Konvička tentokrát nahlásil akci  na den 15. výročí teroristického útoku na Světové obchodní centrum a Pentagon. Má se konat před velvyslanectvím Saúdské Arábie v Bubenči. České ministerstvo zahraničí připomnělo odpovědnost státu za bezpečnost diplomatických zastoupení jiných států.

Pražský magistrát informoval svolavatele nedělního protiislámského shromáždění Iniciativy Martina Konvičky (IMK), že akce u saúdskoarabského velvyslanectví v Bubenči kvůli havárii kanalizace být nemůže. K jeho zrušení ale úřad nemá zákonné důvody, informoval ČTK mluvčí magistrátu Vít Hofman. Nabídl přesunutí akce na nedalekou Letnou.

Akce připadá na výročí teroristických útoků 11. září 2001 v USA. Srpnová akce IMK na Staroměstském náměstí s ozbrojenými muži střílejícími do vzduchu vyvolala mezi přihlížejícími paniku.

Odbor živnostenský a občanskosprávní pražského magistrátu, který má posuzování oznámených shromáždění na starosti, dnes podle mluvčího obdržel informaci o havárii kanalizace na křižovatce Romaina Rollanda a Na Zátorce a propadu v ulici Na Zátorce, kvůli němuž byla uzavřena křižovatka s Korunovační.

Loading...
Vstupte do diskuze (18)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Otčím utýral dítě (†2) k smrti. U soudu zazněly otřesné věci, padl tvrdý…

15.10.2019 16:15 Ústecký krajský soud dnes poslal za týrání a těžké ublížení na zdraví malého dítěte jeho otčíma na…

Gottova rodina si nechá dárky od vily na Bertramce, zvažuje další využití…

15.10.2019 15:04 Aktualizováno Rodina Karla Gotta si ponechá vzkazy a dárky z pietního místa, které spontánně vzniklo před vilou…

Lékař Barták si má odsedět dalších osm let. Dali byste mi i trest smrti,…

15.10.2019 13:27 Za plánování tří vražd a vydírání dnes soud v Liberci potrestal lékaře Jaroslava Bartáka osmi lety…

Brutální zbití číšníka v Praze: Soud jednomu z Nizozemců snížil trest

15.10.2019 12:55 Aktualizováno Bratři Armin a Aräsh Nahviovi z Nizozemska si odpykají 5,5 roku a pět let vězení za loňské brutální…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama