Dusno na Václaváku: Odpůrci islámu křičeli vulgarismy v němčině, migranti jsou prý perverzní

Praha - Na Václavském náměstí se dnes sešli odpůrci a příznivci uprchlíků, obě skupiny musel oddělovat policejní kordon. Na fyzické potyčky nedošlo, o slovní přestřelky ale nouze nebyla.

Přidejte svůj názor 96 komentářů

Ilustrační foto
doporučujeme

Na pódiu pod sochou svatého Václava zahájil akci Czexit - boj za naši kulturu a bezpečnou zem krátkým koncertem Tomáš Ortel. Podle odhadu zpravodaje ČTK se tam sešly asi tři stovky lidí.

V proslovech zazněly výtky na adresu představitelů Evropské unie, české vlády a českých i evropských politiků. Vulgární skandování v němčině pak směřovali účastníci společně s některými řečníky na adresu německé kancléřky Angely Merkelové. Čeští politici prý selhávají a je třeba je podle demonstrantů vyměnit.

Jedna z řečnic pak kritizovala média. Prý neinformují o problémech s migranty, které označila za perverzní a pedofily. Z improvizovaného pódia zaznělo také to, že by měly vzniknout seznamy lidí, kteří migrantům pomáhají. Řečníci vyzývali k vystoupení Česka z EU. Na akci promluvila a zazpívala i zpěvačka Olivie Žižková.

Účastníků druhé akce Solidarita s uprchlíky byly jen dvě desítky. Po zhruba půl hodině se za doprovodu policie vydaly z Můstku do horní části náměstí. Oba tábory musel oddělit policejní kordon. Antifašisté před 16:30 odešli. "Nezaznamenali jsme žádné potíže. Policisté museli na náměstí řešit pouze auto zaparkované v pěší zóně, které muž vydával za petiční stánek. Po výzvě policie odjel," řekla mluvčí policie Iveta Martínková.

Loading...
Vstupte do diskuze (96)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dušnost není znakem stáří. Může jít o vážnou nemoc, která se projeví i na…

21.09.2019 21:58 Aktualizováno Zadýchávání, které pacienti považují za běžnou součást stárnutí, může signalizovat vážnou plicní…

Na Jablonecku hořela paseka, s hašením pomáhal vrtulník

21.09.2019 20:45 Aktualizováno Hasiči u Železného Brodu na Jablonecku dnes přes tři hodiny likvidovali požár paseky v těžko…

Neštěstí v Brně: Muže zasáhl elektrický výboj, utrpěl rozsáhlé popáleniny

21.09.2019 16:14 Elektrický výboj dnes na brněnském hlavním nádraží zranil člověka. Utrpěl popáleniny na 30…

Praha trénuje na velkou povodeň, cvičení začalo testem vrat na Čertovce

21.09.2019 15:34 Aktualizováno Dnešní celodenní protipovodňová cvičení v Praze odstartoval test vrat na Čertovce, která by se jako…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama