Hřbitovy v Brně hlídá na Dušičky 200 strážníků, mají dalekohledy pro noční vidění

Brno - Památka zesnulých neboli Dušičky láká na hřbitov zloděje, policie proto posiluje hlídky. Například 13 hřbitovů v Brně má na starosti 200 strážníků.

Přidejte svůj názor

"Dušičky" - Památka zesnulých

Dušičky připadají na 2. listopadu, letos je to středa. Střežený je především Ústřední hřbitov v Brně, odkud strážníci během dne prakticky neodcházejí. "V nočních hodinách se na kontroly rozsáhlého prostoru mezi Jihlavskou a Vídeňskou ulicí vydávají mimo jiné psovodi městské policie se služebními psy nebo pořádková jednotka s dalekohledy pro noční vidění," řekl mluvčí brněnských strážníků Pavel Šoba.

Zvýšená kontrola by měla odradit zloděje pietních předmětů z hrobů a osobních věcí z aut nebo například vandaly. Mluvčí doplnil, že žádný incident v souvislosti s Dušičkami strážníci dosud nezaznamenali.

Psali jsme:  

Jihomoravští policisté v souvislosti s prodlouženým dušičkovým víkendem posílili hlídky dopravních policistů i hlídky pořádkové služby. Podle mluvčího Bohumila Maláška je sice v okolí hřbitovů větší provoz než obvykle, je ale klidnější než v dušičkovém období v předchozích letech.

Ani policisté podle Maláška v souvislosti s Dušičkami zatím nic vážnějšího neřešili. Výjimkou bylo zadržení cizinky (38), která na Ústředním hřbitově neoprávněně vybírala příspěvky na tělesně postižené. Sama přitom simulovala svou hluchoněmost. Policejní hlídka její počínání vyřešila blokovou pokutou. Policisté doporučují, aby lidé byli při pohybu po areálu hřbitova obezřetní a hlídali si své osobní věci.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Češi mají podle ministerstva vážný problém. Vůbec si ho neuvědomují

16.02.2019 11:34 Statisíce lidí ve velkých městech spí podle strategických hlukových map ministerstva zdravotnictví…

Česko zasáhla vlna vyděračských mailů. Za intimní nahrávky chtějí tisíce…

15.02.2019 22:49 Aktualizováno Českou republiku zasáhla vlna e-mailových útoků cílená na běžné občany. Z nich se útočníci snaží…

Další závadné polské maso v Česku. Tentokrát kuřecí a vepřové

15.02.2019 22:49 Aktualizováno Do České republiky dorazily další stovky kilogramů závadného masa z Polska. Tentokrát nešlo o…

V Petrově u Prahy hoří třípodlažní chata, druhý stupeň poplachu

15.02.2019 19:26 V Petrově u Prahy hoří třípodlažní chata. Hasiči k požáru vyjížděli krátce před 17:00, požár…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama