Hřbitovy v Brně hlídá na Dušičky 200 strážníků, mají dalekohledy pro noční vidění

Brno - Památka zesnulých neboli Dušičky láká na hřbitov zloděje, policie proto posiluje hlídky. Například 13 hřbitovů v Brně má na starosti 200 strážníků.

Přidejte svůj názor

"Dušičky" - Památka zesnulých

Dušičky připadají na 2. listopadu, letos je to středa. Střežený je především Ústřední hřbitov v Brně, odkud strážníci během dne prakticky neodcházejí. "V nočních hodinách se na kontroly rozsáhlého prostoru mezi Jihlavskou a Vídeňskou ulicí vydávají mimo jiné psovodi městské policie se služebními psy nebo pořádková jednotka s dalekohledy pro noční vidění," řekl mluvčí brněnských strážníků Pavel Šoba.

Zvýšená kontrola by měla odradit zloděje pietních předmětů z hrobů a osobních věcí z aut nebo například vandaly. Mluvčí doplnil, že žádný incident v souvislosti s Dušičkami strážníci dosud nezaznamenali.

Psali jsme:  

Jihomoravští policisté v souvislosti s prodlouženým dušičkovým víkendem posílili hlídky dopravních policistů i hlídky pořádkové služby. Podle mluvčího Bohumila Maláška je sice v okolí hřbitovů větší provoz než obvykle, je ale klidnější než v dušičkovém období v předchozích letech.

Ani policisté podle Maláška v souvislosti s Dušičkami zatím nic vážnějšího neřešili. Výjimkou bylo zadržení cizinky (38), která na Ústředním hřbitově neoprávněně vybírala příspěvky na tělesně postižené. Sama přitom simulovala svou hluchoněmost. Policejní hlídka její počínání vyřešila blokovou pokutou. Policisté doporučují, aby lidé byli při pohybu po areálu hřbitova obezřetní a hlídali si své osobní věci.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Největší železniční katastrofa v Česku: Režimu by zničila pověst, skoro…

19.09.2018 15:52 Je pondělí 14. listopadu roku 1960, půl šesté večer. Většina lidí se právě vrací z práce domů, a to…

Mladý řidič se zabil při nárazu do klád. Další smrtelné nehody na D1 a…

19.09.2018 15:00 Aktualizováno Frýdek-Místek/Jihlava - Dvacetiletý muž zemřel v úterý večer při dopravní nehodě u obce Návsí na…

Ani speciální kolo není cennost. Nejvyšší soud rozsekl neobvyklý spor

19.09.2018 13:46 Brno - Provozovatel penzionu se nemůže zříct odpovědnosti za ukradené kolo s poukazem na to, že…

V trestním zákoníku zřejmě přibude nový zločin, Benda marně protestoval

19.09.2018 13:22 Aktualizováno Praha - V trestním zákoníku zřejmě přibude nový čin maření spravedlnosti, jenž míří na předkládání…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama