První oběti krutých mrazů v ČR: V Praze dnes umrzl bezdomovec, v pátek dva lidé

Praha - V Praze-Dolních Měcholupech byl dnes nalezen mrtvý bezdomovec (39), zemřel na podchlazení. Teplota vzduchu v metropoli dnes ráno klesala k minus 15 stupňům Celsia, noclehárny pro lidi bez domova byly přesto obsazeny jen na 85 procent. Už v pátek umrzli v metropoli dva lidé.

Ilustrační foto
doporučujeme

Informaci o úmrtí muže dostala pražská záchranná služba dnes kolem 9:30 od policie. Mrtvého následně ohledal koroner. Zda byl silný noční mráz jedinou příčinou smrti, nelze zatím s jistotou říci. "Ale vzhledem k tomu, že byl nalezen venku, tak to můžeme dovozovat," doplnil mluvčí pražské záchranné služby Dominik Horn.

K lidem s podchlazením vyjížděli pražští záchranáři během pátku a dneška celkem devětkrát. "Tři lidé následky podchlazení nepřežili," uvedl Horn. Jednou z pátečních obětí byl hlídač na parkovišti v Praze-Karlíně, druhou bezdomovec, který umrzl na Libeňském mostě. Do smutné bilance dnes přibyl člověk, který umrzl v Měcholupech.

V Praze žije podle analýzy, kterou si magistrát nechal zpracovat, 4000 až 5000 lidí bez domova. Ubytovny jich využívá asi 80 procent, ostatní zůstávají na ulici, třeba kvůli svým psům nebo alkoholu. Celkem mohou pražské noclehárny přijmout kolem 800 lidí.

Psali jsme:  

Lidé bez přístřeší, kteří nechtěli riskovat nocování venku, mohli zamířit do ubytovny na lodi Hermes a do nocležen na Vackově a v Michli. Z kapacitních důvodů nebyl nikdo z nich odmítnut. "Odmítáme, jenom když je někdo úplně pod vlivem alkoholu. To ho potom odvážíme na záchytku nebo k Bulharu, kde máme centrum pro tyto lidi," doplnil ředitel Centra sociálních služeb Tomáš Ján.

Noclehárna na lodi Hermes, která kotví na Vltavě pod Štefánikovým mostem, nevybírá kvůli mrazivému počasí až do konce víkendu obvyklý dvacetikorunový poplatek za přespání.

Témata: Bezdomovci | Praha | úmrtí
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hodnota veřejných zakázek loni stoupla o 5,5 procenta na 715 miliard korun

14.06.2021 12:43 Hodnota veřejných zakázek loni meziročně vzrostla o 5,5 procenta na 715 miliard korun. Její podíl…

Nezvládli jsme pandemii a vymíráme. Počet obyvatel ČR klesl pod 10,7…

14.06.2021 09:52 „V rámci pandemie došlo ke statisticky významnému nárůstu počtu úmrtí, což vedlo ke snížení počtu…

V platnost vstupuje další rozvolnění. Týká se především kulturních akcí

14.06.2021 07:54 Kapacita diváků v hledišti na kulturních akcích venku je ode dneška bez omezení, nejvýše však 2000…

Od července by na kulturní akce mohlo chodit více lidí, naznačil Babiš

13.06.2021 19:13 Aktualizováno Od 1. července by se měl zvýšit maximální počet účastníků na kulturních akcích na 5000 venku a 2000…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama