Z účetního gambler a vrah? Jeho exmanželka v šoku, o dluzích nic nevěděla

Hradec Králové - Před Krajským soudem v Hradci Králové stojí Michal Voříšek, který čelí obžalobě ze zpronevěry a vraždy trutnovského podnikatele. Jeho bývalá manželka řekla, že o dluzích a mužově hráčství nevěděla. Uvedla to v přípravném řízení, dnes před soudem odmítla vypovídat.

Soud, ilustrační fotografie
doporučujeme

Voříšek, kterému hrozí výjimečný trest, podle obžaloby jako účetní podnikatele podvodnými manipulacemi připravil o více než 15 milionů korun, následně ho v prosinci 2015 zavraždil. Dalších devět milionů korun pak postupně zpronevěřil jako účetní i obci Malá Úpa na Trutnovsku.

"Absolutně jsem netušila, že bychom mohli být ve finančních problémech, nikdy nebyl problém, když jsem si chtěla něco koupit," řekla žena. Na policii vypověděla, že účetnictvím získávali kolem 120.000 korun měsíčně. "Neustále přemýšlím, jak je možné, že přede mnou vše dokázal tajit," řekla policistům.

Voříšek dnes na začátku hlavního líčení uvedl, že si peníze pouze půjčil na hraní v automatech a plánoval je vrátit.

"Říkal, že chodí hrát karty, ale nevěděla jsem ani s kým. Někdy údajně vyhrál 15 korun, někdy 14 prohrál," řekla exmanželka, která policejní zásah označila za obrovský šok.

Podle jednatelky firmy provozující dvě herny v Trutnově Voříšek chodil hrát automaty nepravidelně. "Někdy nepřišel vůbec, někdy čtyřikrát za měsíc, někdy vyhrál i 100.000 korun, naopak někdy nic," řekla soudu.

Témata: Vražda | zpronevěra | soudy
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Politici v čele s Babišem na pietním aktu položili věnce k hrobu lidických…

12.06.2021 10:55 K hrobu lidických mužů při dnešním pietním aktu položili věnec premiér Andrej Babiš (ANO), vedení…

Zemřel signatář Charty 77 Rudolf Zeman

11.06.2021 21:56 Aktualizováno V noci na čtvrtek zemřel novinář a někdejší disident Rudolf Zeman, bylo mu 82 let. Uvedl to server…

Cesty z Polska, Rumunska a Monaka do ČR budou od pondělí bez jakéhokoli…

11.06.2021 15:30 Polsko, Rumunsko a Monako se od pondělí na mapě cestovatele posunou do zelené barvy. Pro tyto země…

Kněz Štemberka si mohl zachránit život. V Lidicích však zůstal, aby při…

10.06.2021 10:44 Aktualizováno KOMENTÁŘ Tomáše Zdechovského - Právě dnes si připomínáme smutné výročí 79 let od tragédie, která se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama