Účetní vraždil a zpronevěřil miliony, konstatoval soud. Dostal vysoký trest

Hradec Králové - Účetní Michal Voříšek (47) dostal za předloňskou vraždu podnikatele v Trutnově 19 let vězení. Má také zaplatit škodu poškozeným firmám i obci Malá Úpa. Nepravomocně tak dnes rozhodl Krajský soud v Hradci Králové.

Ilustrační foto
doporučujeme

Voříšek dle verdiktu nejprve podvodnými manipulacemi muže připravil zhruba o 14 milionů korun. Když chtěl podnikatel vrátit dluh, ubodal ho 39 ranami nožem. Po vraždě se neúspěšně pokusil odstranit tělo oběti. Dalších devět milionů korun obžalovaný postupně zpronevěřil jako účetní i obci Malá Úpa na Trutnovsku.

Účetní u soudu vypověděl, že si peníze pouze půjčil na hraní na výherních automatech, a plánoval, že je z výhry vrátí.

Předseda senátu Luboš Sovák dnes při zdůvodnění rozsudku řekl, že podle znaleckých posudků je obžalovaný komplikovanou osobností, znalci také posudky vyloučili, že by trpěl patologickým hráčstvím. "Bylo řečeno, že se obžalovaný cítí jako oběť události, byť uvedl, že činu lituje," řekl Sovák.

Podle něj si obžalovaný byl vědom toho, že poškozený by celou věc pravděpodobně oznámil policii. "Jednal tak i proto, aby zakryl majetkouvou trestnou činnost, které se dopustil," řekl Sovák.

Voříškův obhájce Daniel Rada dnes novinářům řekl, že nešlo o vraždu, ale o zabití. "Je to z důvodu, že tomu incidentu předcházelo zvlášť zavrženíhodné jednání poškozeného, byly tam slyšeny i slova o nátlaku," řekl Rada.

Témata: Vražda | soudy
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Od července by na kulturní akce mohlo chodit více lidí, naznačil Babiš

13.06.2021 19:13 Aktualizováno Od 1. července by se měl zvýšit maximální počet účastníků na kulturních akcích na 5000 venku a 2000…

Lepší by bylo, kdyby ÚOOZ a ÚOKFK sloučeny nebyly, prohlásil končící…

13.06.2021 13:40 Končící nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman se i po letech domnívá, že by bylo lepší, kdyby nebyly…

Politici v čele s Babišem na pietním aktu položili věnce k hrobu lidických…

12.06.2021 10:55 K hrobu lidických mužů při dnešním pietním aktu položili věnec premiér Andrej Babiš (ANO), vedení…

Zemřel signatář Charty 77 Rudolf Zeman

11.06.2021 21:56 Aktualizováno V noci na čtvrtek zemřel novinář a někdejší disident Rudolf Zeman, bylo mu 82 let. Uvedl to server…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama