Policie stále pátrá po školačce (12) z Ústí. Po dívce se slehla zem

Ústí nad Labem - Policie stále nemá žádnou stopu po pohřešované Micheale Patricii Muzikářové z Ústí nad Labem. ČTK to řekl vedoucí odboru obecné kriminality krajské policie Martin Charvát. Dvanáctiletá dívka zmizela minulý týden. Kriminalisté žádají veřejnost o záznamy z kamer ode dne, kdy byla dívka naposledy ve škole, tedy v úterý 10. ledna. Policii na stopu nepřivedly ani rozsáhlé kontroly v okolí dívčina bydliště.

Pohřešovaná Michaela Patricia Muzikářová

Policie žádá o záznamy domů a aut z okolí bydliště dívky v ústecké čtvrti Klíše. Kriminalisté rozšířili i časový úsek, který prověřují. "Jde nám zejména o lokalitu ulice České mládeže, Hvězda, směr Střížovický vrch, směr Ovčí vrch. Zajímají nás videozáznamy, které byly pořízeny od 10. ledna, tedy úterý od 14:00, do ranních hodin 11. ledna 8:00. Určitě nás zajímá okruh několika kilometrů," řekl ČTK Charvát.

Policie už dříve řekla, že dívka 11. ledna nepřišla do školy. Její matka nahlásila pohřešování tentýž den vpodvečer. Ráno kolem páté hodiny odcházela do práce, dívku ale nekontrolovala. Telefon pohřešované je nedostupný.

Rozsáhlé pátrání zatím nepřineslo žádné výsledky. Fotografie pohřešované visí v trolejbusech a autobusech MHD nebo na výlohách obchodů. "Bohužel v současné chvíli nemáme po pohřešované žádnou stopu," doplnil Charvát.

Žádné informace kriminalistům nepřinesly ani opakované akce v okolí bydliště dívky. "Zúčastnily se jí jednak pořádkové jednotky, jednak kriminální policie. Prohledal se sklep a přilehlé prostory domu, kde pohřešovaná bydlela. Účastnili se jí i kriminalističtí technici v ochranných oblecích tak, abychom zabránili jakékoli kontaminaci možných stop. Je to standardní postup," vysvětlil Charvát. Do pátrání byli zapojeni i speciálně vycvičení psi.

Podle krajské policejní mluvčí Veroniky Hyšplerové čítá speciálně vytvořený tým asi dvě desítky kriminalistů. Prověřují i informace, které volá veřejnost na linku 158. "Do současné doby jsme přijali od občanů téměř šedesát poznatků, avšak zatím bez kladného výsledku," doplnila Hyšplerová.

Michaela Patricia Muzikářová je asi 155 až 160 centimetrů vysoká, hubené postavy. Má lehce zvlněné hnědé vlasy na ramena, nosí brýle s fialovými obroučkami, je hubená a má šedé oči. V době odchodu z domova měla na sobě pravděpodobně prošívaný kabát ke kolenům a tmavé kozačky s bílou kožešinkou. S sebou měla růžový školní batoh značky Nike.

Policie vyhlásila pátrání po dívce v kategorii Dítě v ohrožení, což je Národní koordinační mechanismus pátrání po pohřešovaných dětech. Funguje jako systém včasného varování v případech, kdy může být v ohrožení život nebo zdraví pohřešovaného dítěte. Jeho cílem je především zrychlit pátrání a předávání informací.

Zahajovací ohňostroj s hudbou Pink Floyd, druhý jako pocta Morriconemu.…

22.06.2021 16:00 Už tuto sobotu 26. června bude v Brně nad hradem Špilberk odpáleno úvodní umělecké představení 24.…

V bytové nouzi může být až 61 tisíc českých domácností, ukázala analýza

22.06.2021 13:45 V provizorním bydlení, nevyhovujícím bytě či bez domova v Česku může být až 61.000 domácností. V…

Počasí: Silné bouřky zasáhly především jižní Moravu a Vysočinu. Tisíce…

22.06.2021 11:52 Aktualizováno Silné bouřky a vítr, který je doprovázel, zaměstnaly hasiče i v noci na dnešek a dnes ráno, zejména…

Potíže kvůli norovirové infekci mělo na školách v Benešově 215 lidí

21.06.2021 19:30 Zažívací potíže kvůli norovirové infekci mělo na základní škole a gymnáziu v Benešově 215 lidí. Dvě…

Čtvrtý muž zraněný při úniku jedovatých plynů v Plzni byl propuštěn z…

21.06.2021 13:48 Aktualizováno Čtvrtý muž, který byl v pátek zraněný při úniku jedovatých plynů v areálu firmy SUEZ v Plzni -…

Soud potvrdil exmanažerům Key Investments tresty odnětí svobody

21.06.2021 12:58 Bývalí členové představenstva investiční společnosti Key Investments (KI) Daniel Brzkovský a Klára…

V Teplicích zemřel muž po zákroku policistů. Příčiny se vyšetřují

21.06.2021 12:22 V Teplicích zemřel v sanitce v sobotu muž, proti kterému předtím zasahovala policie. Podle lékaře…

O horkém víkendu přibyl více než dvojnásobek požárů

21.06.2021 10:09 Hasiči vyjeli v uplynulých třech dnech, kdy v ČR panovalo vedro a sucho, k 294 požárům, což je víc…

Dnes začíná astronomické léto, den bude nejdelší a noc nejkratší

21.06.2021 01:46 Dnes začíná astronomické léto. Nastane v 05:32, kdy Slunce vstoupí do znamení Raka a na severní…

"Necouvneme." V Praze demonstrovaly tisíce lidí proti Babišovi

20.06.2021 21:59 Aktualizováno Odpůrci současné vlády Andreje Babiše (ANO) dnes odpoledne protestovali na Václavském náměstí v…

Související:

Právě se děje