Po dívce (12) z Ústí se pátrá i v schengenském prostoru, policie přijala už 70 tipů

Ústí nad Labem - Po dvanáctileté Michaele Patricii Muzikářové z Ústí nad Labem se začalo pátrat i v schengenském prostoru. Dívka zmizela pravděpodobně 11. ledna, kdy nepřišla do školy. Její matka nahlásila pohřešování tentýž den vpodvečer. Kriminalisté přijali na lince 158 už asi 70 informací od veřejnosti. Zatím žádná z nich k nalezení dívky nevedla.

Pohřešovaná Michaela Patricia Muzikářová
doporučujeme

Policie vyhlásila pátrání po dívce v kategorii Dítě v ohrožení, což je Národní koordinační mechanismus pátrání po pohřešovaných dětech. Pátrání po dívce běží nejen v Česku, ale i v zahraničí.

"Toto pátrání probíhá v celém schengenském prostoru. Od počátku jsme vzhledem k blízkosti hranic požádali o spolupráci i německé kolegy," řekla ČTK krajská policejní mluvčí Veronika Hyšplerová s tím, že do systémů v schengenském prostoru se dostávají informace o všech pohřešovaných.

Policie dnes upřesnila čas, kdy byl dívčin telefon naposledy aktivní. "Telefon byl aktivní 10. ledna večer, kdy se Míša přihlásila na sociální síť Facebook. Do školy si telefon běžně nenosila," dodala Hyšplerová. Telefon dítěte zůstal doma, kriminalisté ho mají.

Kromě informací žádá policie veřejnost i poskytnutí záznamů z kamerových systémů z domů a automobilů z ústecké čtvrti Klíše. Zájem má o záběry pořízené mezi 10. lednem ve 14.00 a 11. lednem v 8.00 hodin. "Jde nám zejména o lokalitu ulice České mládeže, Hvězda, směr Střížovický vrch, směr Ovčí vrch," řekl kriminalista Martin Charvát. Záznamy z městského kamerového systému dívku podle informací ČTK nezachytily.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hodnota veřejných zakázek loni stoupla o 5,5 procenta na 715 miliard korun

14.06.2021 12:43 Hodnota veřejných zakázek loni meziročně vzrostla o 5,5 procenta na 715 miliard korun. Její podíl…

Nezvládli jsme pandemii a vymíráme. Počet obyvatel ČR klesl pod 10,7…

14.06.2021 09:52 „V rámci pandemie došlo ke statisticky významnému nárůstu počtu úmrtí, což vedlo ke snížení počtu…

V platnost vstupuje další rozvolnění. Týká se především kulturních akcí

14.06.2021 07:54 Kapacita diváků v hledišti na kulturních akcích venku je ode dneška bez omezení, nejvýše však 2000…

Od července by na kulturní akce mohlo chodit více lidí, naznačil Babiš

13.06.2021 19:13 Aktualizováno Od 1. července by se měl zvýšit maximální počet účastníků na kulturních akcích na 5000 venku a 2000…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama