Pohřešovanou Michaelu z Ústí nad Labem se stále nepovedlo najít, policie ji hledá v celém Schengenu

Ústí nad Labem – V rámci pátrání po dvanáctileté Michaele Patricii Muzikářové z Ústí nad Labem policie prohlíží stovky hodin kamerových záznamů. Ani po týdnu se dívku nepodařilo najít, řekla ČTK krajská policejní mluvčí Veronika Hyšplerová. Po školačce z ústecké čtvrti Klíše policie pátrá v celém schengenském prostoru. 

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Pohřešovaná Michaela Patricia Muzikářová
doporučujeme

Kriminalisté dnes zveřejnili další, nejaktuálnější fotografie pohřešované dívky. Opakovaně už žádali o pomoc veřejnost. Fotografii dítěte mají všechny policejní hlídky, policie navíc zřídila speciální tým, který čítá asi dvě desítky kriminalistů. Ten mimo jiné zkoumá záznamy. Jde o stovky hodin kamerových záznamů, některé z nich pochází i ze soukromých kamer, které poskytli občané. Tipů a poznatků od veřejnosti přišlo na call centrum zřízené na lince 158 a e-mailem kolem 90.

Policie dál žádá veřejnost o poskytnutí záznamů z kamerových systémů z domů a automobilů z ústecké čtvrti Klíše. Zájem má o záběry pořízené mezi 10. lednem ve 14:00 a 11. lednem v 8:00 hodin. "Jde nám zejména o lokalitu ulice České mládeže, Hvězda, směr Střížovický vrch, směr Ovčí vrch," řekl ČTK už dříve kriminalista Martin Charvát.

Michaela Patricia Muzikářová je asi 155 až 160 centimetrů vysoká, hubené postavy. Má lehce zvlněné hnědé vlasy na ramena, má šedé oči a nosí brýle s fialovými obroučkami. V době odchodu z domova měla na sobě pravděpodobně prošívaný kabát ke kolenům a tmavé kozačky s bílou kožešinkou. S sebou měla růžový školní batoh značky Nike.

Dívka zmizela pravděpodobně 11. ledna, kdy nepřišla do školy. Její matka nahlásila pohřešování tentýž den vpodvečer. Ráno kolem 5:00 odcházela do práce, dívku ale nekontrolovala. Dívčin telefon byl naposledy aktivní 10. ledna večer. Policie vyhlásila pátrání po dívce v kategorii Dítě v ohrožení, což je Národní koordinační mechanismus pátrání po pohřešovaných dětech. Funguje jako systém včasného varování v případech, kdy může být v ohrožení život nebo zdraví pohřešovaného dítěte.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Sorry jako: Monika Babišová se z Čapího hnízda vysmívá Čechům? Mezi lidmi…

18.06.2019 23:40 Aktualizováno Výsměch a provokace. I tak hodnotí někteří Češi příspěvky, které na sociálních sítích vyvěsila…

Kolik Čechů si přeje znovuzavedení trestu smrti? Číslo vás překvapí

18.06.2019 17:41 Se zavedením trestu smrti v Česku by souhlasila polovina občanů, což je nejméně od roku 1992.…

Klíčová encefalitida: Počet nakažených už několikátým rokem roste

18.06.2019 17:08 Klíšťovou encefalitidou se v Česku nakazilo letos do 11. června 65 lidí, o měsíc dříve bylo podle…

Verdikt v kauze Rath zazní 26. června, žaloba trvá na přísných trestech

18.06.2019 17:02 Aktualizováno V kauze bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha, který spolu s dalšími lidmi čelí obžalobě z…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama