Pohřešovanou Michaelu z Ústí nad Labem se stále nepovedlo najít, policie ji hledá v celém Schengenu

Ústí nad Labem – V rámci pátrání po dvanáctileté Michaele Patricii Muzikářové z Ústí nad Labem policie prohlíží stovky hodin kamerových záznamů. Ani po týdnu se dívku nepodařilo najít, řekla ČTK krajská policejní mluvčí Veronika Hyšplerová. Po školačce z ústecké čtvrti Klíše policie pátrá v celém schengenském prostoru. 

Pohřešovaná Michaela Patricia Muzikářová
doporučujeme

Kriminalisté dnes zveřejnili další, nejaktuálnější fotografie pohřešované dívky. Opakovaně už žádali o pomoc veřejnost. Fotografii dítěte mají všechny policejní hlídky, policie navíc zřídila speciální tým, který čítá asi dvě desítky kriminalistů. Ten mimo jiné zkoumá záznamy. Jde o stovky hodin kamerových záznamů, některé z nich pochází i ze soukromých kamer, které poskytli občané. Tipů a poznatků od veřejnosti přišlo na call centrum zřízené na lince 158 a e-mailem kolem 90.

Policie dál žádá veřejnost o poskytnutí záznamů z kamerových systémů z domů a automobilů z ústecké čtvrti Klíše. Zájem má o záběry pořízené mezi 10. lednem ve 14:00 a 11. lednem v 8:00 hodin. "Jde nám zejména o lokalitu ulice České mládeže, Hvězda, směr Střížovický vrch, směr Ovčí vrch," řekl ČTK už dříve kriminalista Martin Charvát.

Michaela Patricia Muzikářová je asi 155 až 160 centimetrů vysoká, hubené postavy. Má lehce zvlněné hnědé vlasy na ramena, má šedé oči a nosí brýle s fialovými obroučkami. V době odchodu z domova měla na sobě pravděpodobně prošívaný kabát ke kolenům a tmavé kozačky s bílou kožešinkou. S sebou měla růžový školní batoh značky Nike.

Dívka zmizela pravděpodobně 11. ledna, kdy nepřišla do školy. Její matka nahlásila pohřešování tentýž den vpodvečer. Ráno kolem 5:00 odcházela do práce, dívku ale nekontrolovala. Dívčin telefon byl naposledy aktivní 10. ledna večer. Policie vyhlásila pátrání po dívce v kategorii Dítě v ohrožení, což je Národní koordinační mechanismus pátrání po pohřešovaných dětech. Funguje jako systém včasného varování v případech, kdy může být v ohrožení život nebo zdraví pohřešovaného dítěte.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hodnota veřejných zakázek loni stoupla o 5,5 procenta na 715 miliard korun

14.06.2021 12:43 Hodnota veřejných zakázek loni meziročně vzrostla o 5,5 procenta na 715 miliard korun. Její podíl…

Nezvládli jsme pandemii a vymíráme. Počet obyvatel ČR klesl pod 10,7…

14.06.2021 09:52 „V rámci pandemie došlo ke statisticky významnému nárůstu počtu úmrtí, což vedlo ke snížení počtu…

V platnost vstupuje další rozvolnění. Týká se především kulturních akcí

14.06.2021 07:54 Kapacita diváků v hledišti na kulturních akcích venku je ode dneška bez omezení, nejvýše však 2000…

Od července by na kulturní akce mohlo chodit více lidí, naznačil Babiš

13.06.2021 19:13 Aktualizováno Od 1. července by se měl zvýšit maximální počet účastníků na kulturních akcích na 5000 venku a 2000…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama