Do pátrání po školačce z Ústí se zapojil pes z Německa

Ústí nad Labem - Do pátrání po pohřešované Michaele Patricii Muzikářové (12) z Ústí nad Labem se dnes zapojil speciálně vycvičený pes saské policie. Zvíře už bylo u řady případů. Jedním z nich byla kauze šestiletého chlapce, který zmizel v roce 2015 nedaleko Berlína. Dítě se stalo obětí násilného činu.

Přidejte svůj názor

Pohřešovaná Michaela Patricia Muzikářová
doporučujeme

"Když se ztratí dvanáctileté dítě, tak je potřeba vyčerpat veškeré možnosti při pátrání. A tím, že máme s naším psem velké zkušenosti, tak jsme chtěli nabídnout pomoc," vysvětlil psovod Jörg Kempe ČTK důvod, proč se sedmiletou fenou Hippie přijel.

Okolí bydliště dívky už dříve opakovaně prohledávali psi policistů a hasičů, žádnou konkrétní stopu ale nenašli. Podle Kempeho ale šance na zachycení pachových stop i po více než týdnu existuje. "Ta šance je velká, protože jsme měli úspěch u pachových stop, které byly staré několik týdnů nebo i měsíců. Pes je speciální v tom, že se zaměřuje na ten jeden jediný konkrétní pach. Je vycvičen na to, že jde jen po jedné pachové stopě," doplnil Kempe.

Podle krajské policejní mluvčí Veroniky Hyšplerové budou dnešní práci se psem kriminalisté vyhodnocovat. Policie po dívce pátrá zatím neúspěšně. "Do současné doby jsme na speciální call centrum přijali asi 130 poznatků, všechny prověřujeme," doplnila Hyšplerová.

Dívka zmizela pravděpodobně 11. ledna, kdy nepřišla do školy. Její matka nahlásila pohřešování tentýž den vpodvečer. Ráno kolem 5:00 odcházela do práce, dívku ale nekontrolovala. Dívčin telefon byl naposledy aktivní 10. ledna večer.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Sorry jako: Monika Babišová se z Čapího hnízda vysmívá Čechům? Mezi lidmi…

18.06.2019 23:40 Aktualizováno Výsměch a provokace. I tak hodnotí někteří Češi příspěvky, které na sociálních sítích vyvěsila…

Kolik Čechů si přeje znovuzavedení trestu smrti? Číslo vás překvapí

18.06.2019 17:41 Se zavedením trestu smrti v Česku by souhlasila polovina občanů, což je nejméně od roku 1992.…

Klíčová encefalitida: Počet nakažených už několikátým rokem roste

18.06.2019 17:08 Klíšťovou encefalitidou se v Česku nakazilo letos do 11. června 65 lidí, o měsíc dříve bylo podle…

Verdikt v kauze Rath zazní 26. června, žaloba trvá na přísných trestech

18.06.2019 17:02 Aktualizováno V kauze bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha, který spolu s dalšími lidmi čelí obžalobě z…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama