Policie nechá zvednout zřícenou střechu v Třebové, potřebuje místo ohledat

Česká Třebová - Policie dnes zahájila přípravné práce, které předcházejí nadzdvihnutí zřícené střešní konstrukce sportovní haly za 58 milionů v České Třebové. Stavební firma nyní odklízí cihly, suť a části plachty u obvodových zdí.

Ilustrační foto
doporučujeme

Střecha se zřítila v sobotu 14. ledna večer během florbalového turnaje. Všem osmi desítkám lidí se podařilo včas utéct, dva z nich se na útěku lehce zranili. Policie událost vyšetřuje jako obecné ohrožení z nedbalosti.

Původně kraj nevylučoval, že bude nutné halu zbourat a postavit celou znovu. Nyní se zdá, že halu bude možné opravit.

Ve středu by měl jeřáb nadzvednout dřevěné střešní vazníky, aby je mohl ohledat soudní znalec. "Co se týká samotného pokračování ohledávání místa soudním znalcem a námi a vyzvedávání konkrétních vazníků a dalších věcí, které potřebujeme ohledat a nafotit, to začne zřejmě ve středu," uvedla mluvčí orlickoústecké policie Lenka Vilímková.

Pardubický kraj si dá zpracovat vlastní nezávislé posouzení celé stavby od projektové dokumentace až po kolaudaci budovy. Svůj odborný tým sestavil i generální dodavatel stavby společnost Profistav Litomyšl. Střechu haly s konstrukcí z dřevěných vazníků pro něj stavěla formou subdodávky firma Cecolegno specializující se právě na dřevěné konstrukce.

"Společnost Cecolegno jsme vybrali na základě výběrového řízení z celkem deseti firem. Jejich nabídka ale rozhodně nebyla ta nejlevnější," uvedl v tiskové zprávě generální ředitel Profistavu Litomyšl Tomáš Zavřel. Podle něj o výběru subdodavatele rozhodly reference a skutečnost, že jde o firmu specializovanou na dřevěné konstrukce.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hodnota veřejných zakázek loni stoupla o 5,5 procenta na 715 miliard korun

14.06.2021 12:43 Hodnota veřejných zakázek loni meziročně vzrostla o 5,5 procenta na 715 miliard korun. Její podíl…

Nezvládli jsme pandemii a vymíráme. Počet obyvatel ČR klesl pod 10,7…

14.06.2021 09:52 „V rámci pandemie došlo ke statisticky významnému nárůstu počtu úmrtí, což vedlo ke snížení počtu…

V platnost vstupuje další rozvolnění. Týká se především kulturních akcí

14.06.2021 07:54 Kapacita diváků v hledišti na kulturních akcích venku je ode dneška bez omezení, nejvýše však 2000…

Od července by na kulturní akce mohlo chodit více lidí, naznačil Babiš

13.06.2021 19:13 Aktualizováno Od 1. července by se měl zvýšit maximální počet účastníků na kulturních akcích na 5000 venku a 2000…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama