Pfeifer skončil ve vazbě. Mohl by utéct a dál šířit virus HIV, zdůvodnil soud

Ústí nad Labem - Zdeněk Pfeifer, který byl obviněn z vědomého šíření viru HIV, skončil ve vazbě. Důvodem jsou obavy z útěku a pokračování v trestné činnosti. Rozhodl tak dnes Krajský soud v Ústí nad Labem. Muž byl minulý týden zatčen na thajském ostrově Pchúket.

Věznice
doporučujeme

Podle policie Pfeifer vědomě šířil virus HIV. Kriminalisté našli minimálně tři muže, se kterými měl intimní styk a nemocní jsou také. Nejmladšímu z nich bylo v době styku 13 let.

"Navrhoval jsem, aby soud vzal pana obviněného do vazby z důvodu vazby útěkové a předstižné. Soud mému návrhu v plném rozsahu vyhověl," řekl ČTK státní zástupce Vladimír Jan.

Státní zastupitelství obžalovalo Pfeifera z osmi trestných činů. "Z těch nejzávažnějších bych jmenoval pokus zločinu těžkého ublížení na zdraví a přečin šíření nakažlivé lidské nemoci. Pan obviněný je ohrožen trestní sazbou v trvání pět až 12 let," doplnil Jan.

Psali jsme:  

Pfeifer při vazebním zasedání vypovídal. "Vypovídal k důvodům, pro které vycestoval do Thajska, ale k věci samotné ne. To bude až předmětem hlavního líčení," uvedl soudce Ondřej Peřich.

Hlavní líčení zatím nařízeno nebylo. "Je navrženo znalecké zkoumání právě proto, že v přípravném řízení nebyl přítomen. Je standardní, že by měl být zkoumán i s ohledem na jeho zdravotní stav. To, že je HIV pozitivní, tak tam bude potřeba zkoumat i z toho pohledu. Takže až budou znalecké posudky, pak bude hlavní líčení," vysvětlil Peřich.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Politici v čele s Babišem na pietním aktu položili věnce k hrobu lidických…

12.06.2021 10:55 K hrobu lidických mužů při dnešním pietním aktu položili věnec premiér Andrej Babiš (ANO), vedení…

Zemřel signatář Charty 77 Rudolf Zeman

11.06.2021 21:56 Aktualizováno V noci na čtvrtek zemřel novinář a někdejší disident Rudolf Zeman, bylo mu 82 let. Uvedl to server…

Cesty z Polska, Rumunska a Monaka do ČR budou od pondělí bez jakéhokoli…

11.06.2021 15:30 Polsko, Rumunsko a Monako se od pondělí na mapě cestovatele posunou do zelené barvy. Pro tyto země…

Kněz Štemberka si mohl zachránit život. V Lidicích však zůstal, aby při…

10.06.2021 10:44 Aktualizováno KOMENTÁŘ Tomáše Zdechovského - Právě dnes si připomínáme smutné výročí 79 let od tragédie, která se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama