Za vraždu novorozence dostala matka 16 let. Dítě nezalehla omylem, řekl soud

Olomouc - Matka z přerovské ubytovny si má za vraždu novorozence odsedět 16 lety vězení. Rozhodl tak dnes Krajský soud v Olomouci, podle kterého se dítě v posteli neudusilo nešťastnou náhodou, jak tvrdila obžalovaná.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto
doporučujeme

Tragédie se odehrála v říjnu 2014 na přerovské ubytovně. Podle obžaloby žena chlapce udusila. Nezaměstnaná čtyřnásobná matka, jejíž zbývající jedno dítě žije u otce, však tvrdí, že chlapec zemřel ve chvíli, kdy usnula při kojení a nechtíc ho zalehla. Původně ale kriminalistům řekla, že šlo o syndrom náhlého úmrtí.

Krajský soud na základně pokynu vrchního soudu musel znovu vyslechnout znalce z oboru soudního lékařství, kteří mluvili o způsobu usmrcení dítěte. Znalci dnes u soudu sice připustili, že dítě mohlo teoreticky zemřít způsobem, o kterém hovořila matka. Upozornili ale, že se s takovým případem za svoji dlouholetou praxi nesetkali.

Podle znalců by ženě při usnutí ochablo svalstvo, kojené dítě by jí vypadlo z náruče a pláčem spící matku probudilo. Mrtvé dítě z přerovské ubytovny navíc nemělo na těle otlaky, které jsou při zalehnutí typické.

Žena si ponechala lhůtu na odvolání a s novináři po vynesení rozsudku nekomunikovala. "Myslím si, že důkazní situace se příliš nezměnila oproti minulému hlavnímu líčení tak, aby muselo být rozhodnuto tímto způsobem," komentoval rozsudek její obhájce Ivo Šotek, podle kterého nebylo prokázáno, že žena dítě usmrtila úmyslně.

Ženě podobným způsobem zemřeli v minulosti už dva chlapci. První v roce 2009 na Slovensku, druhý v roce 2011 v Přerově. Obžalovaná je matkou také šestileté dcery, která žije u svého otce. Žena na toto dítě podle soudu neplatí výživné. Za předchozí smrt dětí stíhaná nebyla.

Loading...
Témata: Vražda | děti
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jan Kraus se vysmál studentům stávkujícím kvůli klimatu: Poslal jim hodně…

20.06.2019 22:01 Aktualizováno Moderátor Jan Kraus se ve své středeční show pozastavil nad tématem ekologie a studentských stávek…

Oteplování výrazně prodlouží vegetační období v Česku. Následky budou…

20.06.2019 18:04 Aktualizováno Vegetační období v Česku se kvůli postupnému růstu průměrné roční teploty v příštích 30 letech…

Muže uštkla zmije paví. U dálnice D11 si ho vyzvedl záchranářský vrtulník

20.06.2019 17:22 Královéhradečtí letečtí záchranáři dnes v blízkosti dálnice D11 u Chlumce nad Cidlinou na Hradecku…

Atletka Hejnová prohrála spor o známku. Zůstala jen silueta, konstatoval…

20.06.2019 16:23 Dvojnásobná mistryně světa v běhu na 400 metrů překážek Zuzana Hejnová nemá nárok na odškodnění za…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama