Ztracená Míša: Další stopu najdou jen náhodou, říká exšéf mordparty Markovič

Praha - Snad celá republika pátrá po Michaele Patricii Muzikářové. Ale po dívce jako by se slehla zem. Čas však rychle utíká a šance na nalezení důkazů je každým dnem složitější. Podle odborníka bude vypátrání dalších stop už jen náhoda.

Jiří Markovič, bývalý kriminalista

K pátrání po nezvěstné dívce se vyjádřil Jiří Markovič, bývalý šéf pražské mordparty. Markovič vyšetřoval například známý případ kanibala Ladislava Hojera, který mezi lety 1978 až 1981 zavraždil na území Československa celkem 5 žen. 

Vzhledem k tomu, že je Jiří Markovič už v důchodu, případ zná pouze z médií. Díky jeho bohatým zkušenostem však dokáže odhadnout, jak složité bude v případu nezvěstné Míši pátrání po nových stopách. Zkušený kriminalista vidí velký problém v tom, že policie dlouho nevěděla, kdy dívka zmizela. 

Od zmizení dvanáctileté školačky už uběhly více než dva týdny. "Nalezení dalších stop bude už spíše náhoda," řekl Jiří Markovič s tím, že už uběhla dlouhá doba. "Pátrání je velice složitá záležitost. Nyní se však stále může objevit člověk, který pomůže případ někam posunout. Tedy svědek. Možná si někdo na něco vzpomene," dodal. 

Policie už vyslechla spoustu známých rodiny, dokonce provedla domovní prohlídky u bývalých partnerů matky školačky. Podle kamaráda rodiny kriminalisté vyslechli a prohledali byt i u současného partnera Otakara. Ten má mít záznam za sexuální obtěžování dítěte. 

"Může se stát, že pachatel už prošel rukama kriminalistů a lhal," řekl. "Pokud budou viníka vyslýchat opakovaně, mohou mu prasknout nervy a vše přizná," vysvětlil. "Myslím si, že se jedná o podobný případ, jako byla vražda Aničky Janatkové," obává se bývalý kriminalista.

Policie zveřejnila informaci, že se podařilo najít Míšinu pachovou stopu, která pomohla potvrdit, že zmizela 11. ledna na cestě do školy. Podle Markoviče se ale nemusí jednat o první posun ve vyšetřování. "Kriminalisté nepustí do médií vše. Poškozovali by případ. Případně by mohli vyvolat paniku. Ani by nebylo rozumné, aby zveřejnili vše. Důkazů tedy mohou mít i více," zakončil Markovič.

Policie evakuovala liberecký aquapark kvůli spadlému stropu

19.06.2021 21:50 Policie ve spolupráci s hasiči z aquaparku Centra Babylon v Liberci dnes odpoledne preventivně…

Páteční únik toxických látek v Plzni má třetí obět

19.06.2021 13:39 Páteční únik toxických látek v areálu firmy v Plzni-Skvrňanech má třetí oběť. Dnes v nemocnici…

Svého otce na Den otců někdy obdaroval každý třetí Čech. Favoritem jsou…

19.06.2021 10:40 Svého otce na Den otců podle průzkumu společnosti Albert někdy obdaroval zhruba každý třetí Čech.…

Stav jednoho ze zraněných po pátečním úniku chemikálií v Plzni se mírně…

19.06.2021 08:47 Zdravotní stav jednoho muže po pátečním úniku chemikálií v Plzni - Skvrňanech se mírně zlepšil,…

Do pocitů obklíčených parašutistů v kostele se nelze vžít. Obětovali se…

18.06.2021 22:05 Aktualizováno ROZHOVOR – Jejich odvaha a statečnost jej nepřestává fascinovat. Historik Vojtěch Šustek tvrdí, že…

Přehlídka studentské tvorby FESTMICHAEL opět oživí kulturní život metropole

18.06.2021 21:21 Důležitá zpráva pro všechny, kteří mají rádi mladé umění a originální nápady tvůrců nastupující…

V plzeňské čističce unikly nebezpečné látky, dva lidé zemřeli

18.06.2021 15:01 Aktualizováno Po dnešním úniku chemikálií v Plzni Skvrňanech zemřeli dva lidé, další dva jsou ve velmi vážném…

Požárů v uplynulých dnech výrazně přibylo, hasiči varují kvůli suchu a…

18.06.2021 12:02 Hasiči v uplynulých dvou dnech zaznamenali v Česku 177 požárů, což je výrazně nad normálem.…

OBRAZEM: Primark otevřel první prodejnu v Praze. Lidé stáli ve frontě od…

17.06.2021 22:00 Aktualizováno Otevření prodejny Primark v Praze, první v České republice, si dnes nenechaly ujít stovky lidí.…

Ministerstvo spustilo web s podmínkami pro cesty do turistických destinací

17.06.2021 16:32 Aktualizováno Ministerstvo zahraničí dnes spustilo nový web dovolena2021.cz, na němž lze nalézt podmínky pro…

Související:

Právě se děje