Ztracená Míša: Další stopu najdou jen náhodou, říká exšéf mordparty Markovič

Praha - Snad celá republika pátrá po Michaele Patricii Muzikářové. Ale po dívce jako by se slehla zem. Čas však rychle utíká a šance na nalezení důkazů je každým dnem složitější. Podle odborníka bude vypátrání dalších stop už jen náhoda.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Jiří Markovič, bývalý kriminalista
doporučujeme

K pátrání po nezvěstné dívce se vyjádřil Jiří Markovič, bývalý šéf pražské mordparty. Markovič vyšetřoval například známý případ kanibala Ladislava Hojera, který mezi lety 1978 až 1981 zavraždil na území Československa celkem 5 žen. 

Vzhledem k tomu, že je Jiří Markovič už v důchodu, případ zná pouze z médií. Díky jeho bohatým zkušenostem však dokáže odhadnout, jak složité bude v případu nezvěstné Míši pátrání po nových stopách. Zkušený kriminalista vidí velký problém v tom, že policie dlouho nevěděla, kdy dívka zmizela. 

Od zmizení dvanáctileté školačky už uběhly více než dva týdny. "Nalezení dalších stop bude už spíše náhoda," řekl Jiří Markovič s tím, že už uběhla dlouhá doba. "Pátrání je velice složitá záležitost. Nyní se však stále může objevit člověk, který pomůže případ někam posunout. Tedy svědek. Možná si někdo na něco vzpomene," dodal. 

Policie už vyslechla spoustu známých rodiny, dokonce provedla domovní prohlídky u bývalých partnerů matky školačky. Podle kamaráda rodiny kriminalisté vyslechli a prohledali byt i u současného partnera Otakara. Ten má mít záznam za sexuální obtěžování dítěte. 

"Může se stát, že pachatel už prošel rukama kriminalistů a lhal," řekl. "Pokud budou viníka vyslýchat opakovaně, mohou mu prasknout nervy a vše přizná," vysvětlil. "Myslím si, že se jedná o podobný případ, jako byla vražda Aničky Janatkové," obává se bývalý kriminalista.

Policie zveřejnila informaci, že se podařilo najít Míšinu pachovou stopu, která pomohla potvrdit, že zmizela 11. ledna na cestě do školy. Podle Markoviče se ale nemusí jednat o první posun ve vyšetřování. "Kriminalisté nepustí do médií vše. Poškozovali by případ. Případně by mohli vyvolat paniku. Ani by nebylo rozumné, aby zveřejnili vše. Důkazů tedy mohou mít i více," zakončil Markovič.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na Kroměřížsku havaroval linkový autobus: 9 zraněných, na místě vrtulník

25.06.2019 20:14 Aktualizováno V Morkovicích-Slížanech na Kroměřížsku se dnes odpoledne srazil linkový autobus s nákladním vozem.…

Potraviny zdražují. Za co si připlatíme v létě nejvíc?

25.06.2019 16:25 Aktualizováno Podle dat Českého statistické úřadu (ČSÚ) došlo v květnu k zvýšení spotřebitelských cen z dubnových…

Soud v druhé kauze Dbalého finišuje. Žalobce navrhl tvrdý trest

25.06.2019 16:12 Státní zástupce Zdeněk Matula požaduje pro exředitele Nemocnice Na Homolce Vladimíra Dbalého devět…

Hitlerovy projevy? Vydavatelé knihy jsou definitivně zproštěni obžaloby

25.06.2019 16:06 Aktualizováno Vydavatelé projevů nacistického diktátora Adolfa Hitlera jsou definitivně zproštěni obžaloby.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama