Jak ušetřit místo ve skříni? Poradíme vám několik triků

Praha - Majitelé zejména menších bytů často řeší problém s nedostatkem místa. Ten se mnohdy týká i šatních skříní, a své o tom ví i ženy se zájmem o módu. Pomocí několika malých triků ale můžete využít prostor do maxima a i do relativně malé skříně dát vše, co potřebujete.

Přidejte svůj názor

Šatní skříň, ilustrační foto
doporučujeme

Úložné boxy

Máte-li smysl pro pořádek a každá věc musí mít své místo, jistě oceníte praktické úložné boxy. Ty dnes koupíte v každém obchodě s domácími potřebami a využití najdou na dně skříně či nahoře na skříni. 

Kartonové krabice zabrání, aby se vám na vaše věci prášilo, a napomohou lepšímu uspořádání věcí ve skříni. Není na škodu schovat do nich nejen oblečení, ale i další drobnosti, které by se vám jinak válely v bytě.

Vakuové pytle

Pytle fungující na bázi podtlaku mohou ušetřit obrovské množství místa. Vezměte si například obyčejnou peřinu. Je velká a objemná, přitom poměrně lehká. Zhruba 75 procent její velikosti tvoří totiž vzduch, který ve skříni zabírá drahocenné místo.

Vakuové pytle se hodí také na sezónní oblečení. Jednoduše ho do pytle zavřete, vzduch odsajete vysavačem a rázem máte spoustu ušetřeného místa. Stejně jako krabice se pytle nejlépe hodí do spodní části skříně.

Závěsné přihrádky

Poměrně velké množství místa zabírají ve skříni police. Jejich eliminací můžete získat více volného prostoru, připravíte se ale o místo, do kterého mnozí ukládají například spodní prádlo, trička, mikiny nebo kalhoty.

Řešením mohou být závěsné přihrádky, které se pověsí na šatní tyč a plní stejný účel jako klasické police. Nezabírají však tolik místa a dají se nastavit dle potřeby co do počtu přihrádek, případně úplně sundat.

Ramínka z plechovky

Košile, halenky, sukně, saka nebo svetry skládá jen málokdo. Většina z nás si je raději pověsí na ramínko. To ale samo o sobě svou velikostí zabírá poměrně velké množství prostoru, který lze využít. Stačí k tomu malý fígl.

Na ramínko lze jednoduše nasadit ouško z plechovky. To má ve většině případů dva otvory, přičemž na ten druhý se dá pověsit další ramínko. Tímto způsobem můžete do skříně zavěsit dvojnásobné množství oblečení, protože na šířku vám až tolik prostoru nezabere, prodlouží se jen délka. A ta ve většině skříní není problém.

Využijte místo efektivně

I zdánlivě plná skříň mnohdy skýtá další prostor, který zůstává nevyužitý. Například pokud máte vysoko zavěšenou šatní tyč, pod ní zůstává často spousta volného prostoru. Stejně tak v případě poliček, které jsou moc daleko od sebe. 

Poličky lze vyřešit jednoduchým posunutím a vytvořením místa na další poličku, případně si můžete pořídit jednoduchý rozdělovač, který vám jednu přihrádku v poličkách rozdělí na dvě menší. Stejně tak lze efektivně využít i prostor pod šatní tyčí, například menším botníkem, či právě využitím krabic, jak jsme avizovali výše.

Myslete také na šatní dveře, které zůstávají nevyužité. Lze na ně přimontovat nebo přilepit háček, na který se dá pověsit například šála nebo čepice. To lze ovšem pouze v případě, že máte dveře otevírací do prostoru, ne posuvné.

Přemýšlejte také efektivně u samotného ukládání věcí do skříně. Objemné zimní bundy vám zaberou zbytečně moc prostoru, který můžete využít na trika, kalhoty nebo sukně. Místo toho raději sezónní oblečení uzavřete do vakuových pytlů. Spoustu prostoru zabírají i boty, které se místo uschování do skříně dají uložit do krabice a schovat nahoru na skříň. 

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Sociálka odebrala opilé ženě devítiměsíční dítě

17.06.2019 18:32 O odebrání devítiměsíčního dítěte a jeho převozu do nemocnice rozhodla na Českolipsku před několika…

Jak naložit s výhrou 1,412 miliardy korun? Život se vám obrátí vzhůru…

17.06.2019 17:03 Výherce miliardového Eurojackpotu by si měl dát na rozhodnutí, jak naložit s výhrou, hodně času.…

Propaganda v dětském časopisu? Na Mateřídoušku se snesla vlna kritiky za…

17.06.2019 16:55 Dětský časopis Mateřídouška vzbudil svým posledním vydáním velkou odezvu. Věnoval se totiž osobě…

Češi se vyjádřili k ožehavým tématům. Co říkají na prostituci, potraty a…

17.06.2019 16:36 Většina Čechů souhlasí s právem žen na umělé přerušení těhotenství i s uzákoněním eutanazie, tedy…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama