Chůva dostala 11 let vězení. Napadla dvě svěřené děti, jedno zemřelo

Praha - Podle dnešního verdiktu Městského soudu v Praze si má chůva Dieu Vu Thi (32) odpykat 11 let vězení za těžké ublížení na zdraví dvou holčiček, které jí její krajané svěřili na hlídání. Jedno z dětí zemřelo, další má po poškození mozku trvalé následky.

Přidejte svůj názor

soudy
doporučujeme

Obžaloba tvrdí, že chůva postupně v únoru a prosinci roku 2015 napadla dvě ze svěřených dívek, přičemž první zranila na hlavě a druhé poranila úderem do břicha střeva. Holčičky se do nemocnice dostaly až se značným zpožděním poté, co si je převzali rodiče. První dívka strávila na lůžku dva měsíce kvůli otoku mozku, druhou se lékařům nepodařilo zachránit.

U chůvy doma se v listopadu 2015 zranilo ještě třetí dítě: půlroční holčička si zlomila ruku. Podle verdiktu ale není zřejmé, zda za zraněním stála přímo obžalovaná, nebo její malý syn. Proto soud v tomto bodě ženu uznal vinnou jen z nedbalostního ublížení na zdraví.

Znalci nedokázali objasnit motiv činů, chůva je psychicky zcela v pořádku. "Za jednoznačný motiv pokládáme značné psychické i fyzické přetížení, které na sebe paní obžalovaná vzala," uvedla předsedkyně senátu Blanka Bedřichová. Připomněla, že žena hlídávala děti ve stáří od čtyř měsíců, a to většinou tři až čtyři najednou a nepřetržitě, i o víkendech. Starala se o ně v nevyhovujících, malých vinohradských bytech, nechodila s nimi ven. K tomu ještě pečovala o vlastního syna. "Bylo to nicméně její rozhodnutí. Měla možnost děti kdykoliv odmítnout s tím, že už je nezvládá," konstatovala soudkyně.

Odsouzená hlídala děti načerno. Hájila se tím, že si vzniklá zranění vůbec nedovede vysvětlit a že muselo jít o náhodu. O děti se prý starala mnohem lépe než jejich rodiče, kteří je k ní odkládali často a na dlouhou dobu. Tvrdila, že v péči o děti měla letitou praxi, podle soudu však neexistuje jediný důkaz, který by to potvrzoval. "To, že mám sama dítě, mě neopravňuje k tomu, abych se cítila dostatečně erudovaná v péči o děti cizí," podotkla soudkyně.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Žalobkyně žene k soudu kuplíře, v pražském gay klubu organizovali…

23.07.2019 13:47 Státní zástupkyně obžalovala šest lidí z toho, že v Praze jako organizovaná skupina zjednávali muže…

Zemřel Pavel Kučera, bývalý místopředseda NS. Nechvalně ho proslavila…

23.07.2019 12:45 V noci na dnešek zemřel bývalý dlouholetý místopředseda Nejvyššího soudu Pavel Kučera. Bylo mu 79…

V Plzni nad ránem hořel panelák. 70 lidí evakuováno, škoda 3,5 milionu

23.07.2019 12:05 Aktualizováno Sedmdesát lidí museli dnes nad ránem evakuovat hasiči při požáru panelového domu v Brněnské ulici…

Smrt dívek na kolejích. Policie odložila případ, který nemá v ČR obdoby

23.07.2019 10:49 Policisté ukončili vyšetřování tragické události na železniční trati u Pivína na Prostějovsku, kde…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama