Přísný trest za vraždu bezdomovce v Olomouci platí. Muž mu rozdupal obličej

Olomouc - Vrchní soud v Olomouci potvrdil 18 let vězení pro Petra Mikulku (27), který zavraždil bezdomovce. Zločin byl podle znalců proveden obzvlášť surově.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Bezdomovci
doporučujeme

Kromě trestu byla muži uložena soudem také zabezpečovací detence. "S přihlédnutím k jeho osobnosti a způsobu provedení činu nelze tento trest považovat za nepřiměřeně přísný," řekl soudce Pavel Göth. Na místě je s ohledem na osobnost obžalovaného i zabezpečovací detence, uvedl soud.

Vražda se stala v prosinci 2015 v Olomouci-Chválkovicích. Mikulka s několika dalšími známými nejprve popíjel víno u hlavního nádraží, poté se přesunuli do zahradního domku.

Tam po předchozí hádce napadl známého, kterého bil pěstí do obličeje, hlavy a boku. Poté muže kopal do hlavy a celého těla. Nakonec napadeného bodal a řezal do krku a pravého stehna. Těžce zraněného muže poté vytáhl s pomocí jiného známého z chatky ven, kde mu ještě dupal do obličeje a po celém těle.

"Šlo o útoky, které měly likvidační charakter. Poškozený umíral trýznivým způsobem několik desítek minut," uvedl žalobce.

Umírajícího nechal Mikulka ležet na zemi a jeho tělo zakryl bundou a plachtou. Ráno s ostatními známými zjistil, že muž je zřejmě mrtvý a zavolali policisty. Domluvili se přitom, že vinu za smrt svalí na známého bezdomovce, který byl už dříve odsouzen za vraždu.

Mikulka podle znalců trpí smíšenou poruchou osobnosti. Kriminalistům se k fyzickému napadení známého přiznal a řekl, že k útoku jej přiměly temné hlasy v jeho hlavě. Prý Mikulku nabádaly k tomu, aby někoho zabil. "Slyšel jsem Karlův smích, a proto jsem na něj zaútočil," uvedl.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pověst farmářských trhů na jižní Moravě kazí překupníci, veterináři…

19.05.2019 09:21 Na jihomoravských farmářských trzích udělala loni Státní veterinární správa (SVS) 76 kontrol a…

V Ostravě zemřela seniorka, srazilo ji auto

19.05.2019 08:18 Pětasedmdesátiletá žena zemřela v sobotu v Ostravě po střetu s automobilem. Na místě podlehla…

Na Helicopter Show v Hradci Králové přišlo přes 20.000 lidí

18.05.2019 17:14 Více než 20.000 lidí dnes přišlo na 18. ročník Helicopter Show, který se konal na letišti v Hradci…

Zemanův expertní tým odmítl další bezzásahové zóny, chce splavnit Labe

18.05.2019 16:38 Expertní tým prezidenta Miloše Zemana se dnes na zámku v Lánech zabýval kůrovcovou kalamitou i…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama