Pracovní pohovory? Naprosto zbytečné, dokonce mohou být velmi škodlivé

MAGAZÍN - Pravděpodobně každý z nás už se někdy v životě připravoval na přijímací pohovor. Může to trvat celé dny, v noci se vám o něm může zdát. Ve skříni prohrabujete oblečení, abyste si vybrali ten správný outfit a několikrát si překontrolujete čas a místo schůzky. Podle odborníků je to ale doslova k ničemu.

Lidé

Odborný asistent managementu a marketingu na Yale School of Management, Jason Dana, tvrdí pro deník The New York Times, že pohovory jsou „naprosto k ničemu“ a že jsou dokonce škodlivé při určování nejlepších kandidátů pro konkrétní práci.

Dana argumentuje tím, že uchazeči o práci typicky vzbudí v žadateli silné dojmy, které se často ukážou jako zcela nepravdivé. Poukazuje na konkrétní případ, kdy jedna jeho kamarádka přišla na pohovor o pět minut dříve a velice živě se pak zapojovala do rozhovoru s tazatelem – a byla přijata.

Její zaměstnavatel však po čase přiznal,že na něj udělala dojem především proto, že byla klidná a vyrovnaná i přes fakt, že přišla o 25 minut později. Ukázalo se totiž, že tato žena dostala špatnou informaci o začátku pohovoru – a klidná byla prostě proto, že si ani neuvědomovala, že přišla pozdě.

Lidé, kteří studují personální psychologii, to podle serveru The Independent vědí už celé roky. Například v roce 1979, kdy dostala University of Texas Medical School nařízeno, aby zvýšila počet přijatých žáků ve třídách, škola vzala více než 50 studentů, kteří předtím při pohovoru byli odmítnuti. Tito studenti si následně vedli stejně dobře jako jejich spolužáci pokud jde o studijní výsledky, objektivní výkonnost a získaná ocenění.

Jinými slovy - úsudek tazatelů, zdá se, nemá žádnou roli při rozlišování nejschopnějšího uchazeče. Ještě znepokojivější je, že pohovory mohou ve skutečnosti odvádět pozornost od jiných více cenných informací o kandidátech.

Dana provedl vlastní výzkum ve kterém 76 studentů požádal, aby vedli pohovor s ostatními studenty. S využitím informací získaných při pohovoru společně s předchozími akademickými výsledky byl tazatel požádán, aby předvídal budoucí úspěch dotazovaného. Pak byl tazatel požádán, aby předpověděl budoucí úspěch jiného studenta pouze na základě informací z dokumentů – tedy bez osobního rozhovoru.

A výsledek? Předpovědi provedené bez předchozího rozhovoru se ukázaly být daleko přesnější. Dana proto dochází k závěru, že lidé vkládají příliš velkou důvěru ve své vlastní schopnosti vytvořit si přesný obrázek o jiné osobě z rozhovoru tváří v tvář. 

Jsme přesvědčeni, že pouhých 10 minut rozhovoru s osobou nám dává lepší představu o tom, kdo tento člověk je a co může nabídnout, než by nám ukázal jeho životopis, zkušenosti, reference a záznamy. Profesor ale tvrdí, že jde o omyl.

„Buďme realisté – nestrukturované pohovory v dohledné době nezmizí. Měli bychom proto být pokorní a uvědomovat si, jaká je pravděpodobnost, že naše dojmy nám poskytnou spolehlivé vodítko pro budoucí výkonnost dotyčného kandidáta,“ dodává expert.

Kontrola bezinfekčnosti v restauracích může u hostů vyvolat agresi vůči…

21.10.2021 22:00 Aktualizováno Zástupce gastronomů z Asociace malých a středních podniků a živnostníků (AMSP) Luboš Kastner se…

ČEZ kvůli větru vyhlásil kalamitní stav ve Středočeském kraji a 7 okresech

21.10.2021 21:59 Aktualizováno Společnost ČEZ Distribuce kvůli následkům silného větru vyhlásila k dnešním 19:00 kalamitní stav v…

Přibývá Češek, které jsou závislé na alkoholu

21.10.2021 18:58 Češky vypijí průměrně šest litrů čistého lihu ročně. Alkoholické onemocnění jater je druhou…

Respirátory slouží k boji s covidem, rozhodl soud a odmítl je zrušit

21.10.2021 14:22 Nejvyšší správní soud (NSS) zamítl návrh na zrušení mimořádného opatření, které nařizuje nosit na…

Část pražských restauratérů kontroly hostů odmítá

21.10.2021 13:29 Někteří pražští provozovatelé restaurací a barů pochybují o účinnosti kontrol bezinfekčnosti hostů…

Pokud stačí fotka v mobilu, nemají celníci vyžadovat papírový dokument,…

21.10.2021 10:58 Lpění na listinné podobě dokumentů v situaci, kdy postačí třeba fotografie v mobilu, je zpozdilé a…

Restauratéři se obávají úbytku zákazníků. Bezinfekčnost kontrolovat…

21.10.2021 10:35 Bezinfekčnost hostů restaurací by měl kontrolovat stát a jeho složky. Myslí si to provozovatelé…

Ve spalovně v pražských Malešicích hořelo, vyhlášen třetí stupeň poplachu

20.10.2021 21:19 Aktualizováno V jedné z budov spalovny v pražských Malešicích dnes odpoledne hořela technologie, požár způsobil…

Povinné kontroly rozdělují restauratéry. Někteří covid pasy hlídat odmítají

20.10.2021 18:57 Zástupci gastronomického odvětví podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha dnes žádali, aby…

Restauratéři budou od 1. listopadu kontrolovat bezinfekčnost hostů

20.10.2021 16:58 Personál restaurací bude podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (ANO) muset od 1. listopadu…

Související:

Právě se děje

reklama