Zvrhlá rodina jde do vězení. Soud vynesl trest nad třemi muži, kteří chtěli sexuální otrokyni

Brno - Krajský soud v Brně dnes vynesl verdikt nad třemi muži, kteří unesli a znásilnili mladou ženu z Jihlavska. Půjdou do vězení na osm až 12 let, důkazy jsou zcela jasné.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Ilustrační fotografie
doporučujeme

Muži se přiznali, činu litovali, obžalovaným hrozilo vězení na pět až 12 let, hlavnímu obžalovanému mimořádně až 16 let.

S nejtěžším trestem odešel od soudu Josef Dubský (54), do vězení půjde na 12 let. Jeho syn Josef (24) dostal osm let a bratr Josefa staršího Karel (53) deset let vězení. Podle soudu muži jednali jako organizovaná skupina. Trest pro Josefa Dubského staršího a jeho syna je úhrnný, soud je zároveň potrestal i za znásilňování jedné z bývalých manželek Dubského staršího a pokus o únos dívky z Třebíčska.

"Důkazní situace je naprosto jasná, obžalovaní se ve výpovědích vzájemně usvědčují a částečně se i přiznali," uvedl v odůvodnění předseda senátu Daniel Plšek. Dívce (18) mají muži zaplatit odškodnění 500 tisíc.

Muži podle rozsudku unesli mladou ženu loni v srpnu z autobusové zastávky v jedné z obcí na Jihlavsku. Vtáhli ji do auta s karavanem. V plánu měli, že si z ní v Josefově domě na Třebíčsku udělají dlouhodobou sexuální otrokyni. Ještě ten samý den odpoledne ji odvezli do kempu na Hodonínsku. Cestou jí vyhrožovali i za pomoci lovecké dýky. Karel se jí ptal, zda viděla Sametové vrahy, že ji zavřou do sudu a hodí do Orlíku. V kempu v karavanu ji pak podle obžaloby Josef starší znásilnil.

Mladá žena se dostala na svobodu druhý den. Ráno využila nepozornosti mužů a z karavanu utekla okénkem. Žena z recepce pak zavolala policii.

Už v březnu či dubnu otec se synem podle rozsudku čtyři dny věznili a znásilňovali Josefovu tehdejší manželku, kterou před tím násilím odvezli z Brna. V červenci v Třebíči také zkusili vtáhnout do auta jinou dívku, té se ale podařilo utéct. I z ní chtěli udělat sexuální otrokyni.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Předpověď počasí na měsíc: Šokové teploty a silné deště

26.05.2019 07:11 Aktualizováno Průměrné teploty v Česku by se v příštích čtyřech týdnech měly pohybovat v rozmezí běžném pro…

Romové se valí do Prahy. Startuje festival romské kultury Khamoro

26.05.2019 05:10 Večerním koncertem začne dnes v Praze v Kasárnách Karlín festival romské kultury Khamoro neboli…

Útok v Dražůvkách na Hodonínsku: Střelec popravil místostarostu

24.05.2019 22:18 Aktualizováno Dva mrtví, to je výsledek dnešní střelby v Dražůvkách na Hodonínsku. Dosud bezúhonný místní…

MS v hokeji: Boj Čechů o medaile! Praha bude fandit na Staroměstském…

24.05.2019 16:41 Aktualizováno Česká města o víkendu chystají velkoplošné projekce z hokejového mistrovství světa. Přímé přenosy…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama