Víkendové počasí lákalo první plavce, voda je ale ještě spíš pro otužilce

České Budějovice - Češi využili slunečný víkend a vyrazili k vodě. Například přes 200 lidí přišlo dnes na českobudějovickou letní plovárnu na Sokolském ostrově, která má otevřeno od 27. května. První letošní plavci se ukázali i ve středních a severních Čechách.

Přidejte svůj názor

Počasí
doporučujeme

Desítky lidí se dnes ve městě také opalovaly, někteří koupali v řece Malši u Malého a Velkého jezu.

Na lanovou dráhu a Stezku korunami stromů v Lipně nad Vltavou na Českokrumlovsku dorazilo za víkend 3500 lidí. "Koupání nic moc, voda je ještě studená, bylo tam jen pár otužilců," řekl Vojen Smíšek ze společnosti Lipensko. Dnešní teplotní rekordy v kraji zůstaly nepřekonané, řekla ČTK Markéta Augustinová z českobudějovické pobočky Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Na píseckou plovárnu u Sv. Václava, jež zahájila sezonu 15. května, dorazilo dnes několik set lidí. Koupou se zde v řece Otavě, děti v brouzdališti, ve zkušebním provozu je nový dětský bazén se skluzavkou, který oficiálně otevře příští týden. "Návštěvnost je dost velká, lidí dost, několik stovek. Všechny kabinky jsou na sezonu pronajaté," řekla ČTK Jana Rakovanová z písecké plovárny.

Jen vnitřní bazén měl o víkendu otevřený táborský plavecký stadion. Venkovní zpřístupní 3. června. "Dnes je tu asi padesát lidí," uvedla Hana Tenklová z táborské plovárny. Kolem 20 lidí přišlo na pláž Ostende u třeboňského rybníka Svět, lákala je i dřevěná hospůdka ze 30. let. "Oficiálně otevřeme 1. června. Když bylo pěkné počasí, nechávali jsme zatím otevřeno, aniž bychom vybírali vstupné, protože ještě nebylo všechno připravené, ale lidé sem chodili, aby to okoukli," řekl ČTK provozovatel pláže Karel Kubica. Oblíbená šlapadla ani kanoe na Ostende zatím nepůjčují.

Podobná byla situace i na opačném konci republiky. Několik set lidí využilo toho, že venkovní umělé koupaliště v Maškově zahradě v Turnově zahájilo sezonu už tento víkend. V sobotu přišlo asi 200 lidí, dnes jich bylo přes 450. ČTK to řekl Jindřich Kořínek, jednatel společnosti Městská sportovní Turnov, která koupaliště provozuje. Zahájení sezóny podle něj původně plánovali až na příští víkend. "Vzhledem k tomu, že bylo takto teplo, tak jsme si nedovolili nechat ho zavřené," řekl.

V Libereckém kraji je to zatím jediné otevřené umělé venkovní koupaliště, ostatní se chystají sezonu zahájit v červnu či červenci. V kraji se ale lze koupat také v jezerech či přehradách, kvalita vody je podle prvních rozborů hygieniků vynikající. Zatím jsou však podmínky vhodné spíše pro otužilce, teplota vody ještě nemá ani 20 stupňů Celsia.

První letošní plavci ve středních Čechách

Velmi živo bylo například v kempu Popelíky na Orlické přehradě. "Měli jsme krásný víkend. Byli tu studenti z obchodní akademie z Příbrami, kteří slavili maturitu, a taky skauti. Koupali se a opalovali, měli jsme tu i hodně návštěv," řekla ČTK pracovnice kempu. "Je to změna, první hezký víkend," dodala.

První plavce lákalo také jezero Ostrá na Nymbursku, i když teplota vody zatím řadu lidí odrazovala. "Návštěvnost je stejná jako vždycky. Voda moc teplá není, ale lidé do ní lezou. My už jsme do ní vlezli minulý týden," řekl ČTK správce kempu Zdeněk Málek.

Také břehy Slapské přehrady zatím nejsou v obležení rekreantů, jako tomu bývá uprostřed léta. Na pláž v autokempu Nová Rabyně dnes zamířilo jen několik jednotlivců.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Prahou prošly stovky lidí, demonstrovaly za ochranu zvířat

17.08.2019 16:43 Stovky lidí dnes v Praze protestovaly proti násilí, jehož se člověk dopouští na zvířatech. Na téměř…

Ve Vsetíně hořel byt v paneláku, evakuováno bylo 30 lidí

17.08.2019 11:06 Tři desítky obyvatel museli v pátek večer evakuovat hasiči z panelového domu ve Vsetíně, kde v…

Česko se chystá na 17. listopad. Výročí revoluce oslaví desítkami akcí

17.08.2019 10:44 Výročí 30 let od listopadu 1989 připomenou po ČR desítky výstav, koncertů, besed a dalších akcí.…

Černá skvrna české historie: Pendrekový zákon vyústil v odsouzení 1526 lidí

17.08.2019 10:17 Takzvaný pendrekový zákon, který v srpnu 1969 zlegalizoval krvavé zásahy proti demonstrantům,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama