Soud rozhodl o Kratochvílové z kauzy Pelta, patrně ji nechal ve vazbě

Praha - Bývalá náměstkyně ministerstva školství Simona Kratochvílová, která čelí obvinění v kauze sportovních dotací, zřejmě zůstává ve vazbě. Pražský městský soud dnes rozhodl v neveřejném zasedání o její stížnosti proti vazebnímu stíhání a mluvčí soudu Markéta Puci na dotaz ČTK sdělila, že výsledek rozhodování zatím sdělit nesmí. Pokud by dal senát příkaz k okamžitému propuštění, bylo by informaci možné medializovat ihned stejně jako v případě spoluobviněného Miroslava Pelty.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Věznice, ilustrační fotografie

"Rozhodnutí musí být nejprve doručeno účastníkům řízení, teprve poté s ním bude možné seznámit veřejnost," řekla Puci.

Kratochvílová je ve vazbě přes měsíc - Obvodní soud pro Prahu 1 ji do věznice poslal 5. května, stejně jako tehdejšího šéfa Fotbalové asociace ČR (FAČR) Peltu. Důvodem pro uvalení vazby byly obavy, že obvinění by na svobodě ovlivňovali svědky a že by pokračovali v trestné činnosti.

Peltu soudci propustili na svobodu ve středu. Městský soud v jeho případě dospěl k závěru, že podmínky pro první z vazebních důvodů vůbec nebyly splněny a druhý důvod už pominul. Stížnost Kratochvílové dnes posuzoval jiný senát než stížnost Pelty.

Kriminalisté stíhají Kratochvílovou, Peltu a někdejšího ředitele odboru ministerstva školství Zdeňka Břízu za zneužití pravomoci, sjednání výhody při zadání veřejné zakázky a porušení povinnosti při správě cizího majetku. Obviněna je i FAČR jako právnická osoba.

Pelta byl z vazby propuštěn den poté, co jeho právník zveřejnil, že klient odeslal rezignaci na svou funkci šéfa FAČR. Učinil tak potom, co si asociace na valné hromadě nedokázala zvolit nového předsedu. Před svým zadržením policií byl Pelta na tento post jediným kandidátem, po provalení kauzy dotací však kandidaturu stáhl. FAČR nyní dočasně vedou místopředsedové Zdeněk Zlámal a Roman Berbr.

Kauza kolem Pelty a Kratochvílové se podle informací médií týká mimo jiné dotací v hodnotě 454 milionů korun, které se nerozdělovaly podle zákonných kritérií. Dvojice se na jejich směřování údajně domlouvala nezávisle na jednání expertní komise, a to například v bytě v centru Prahy, který si Pelta pronajímal. Policisté se domnívají, že si zmanipulovanými dotacemi zajišťoval opětovné zvolení do funkce, získával sponzory pro svůj jablonecký fotbalový klub a upevňoval svůj vliv.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Češi a ryby? Kapr jasně vede, na talíř ale proniká i tolstolobik či sumec

16.12.2018 11:04 Spotřeba ryb se loni zvýšila meziročně o 6,3 procenta na 5,4 kg na osobu, uvádí Český statistický…

Linecké či vanilkové rohlíčky. Čeho se držet při přípravě vánočního…

16.12.2018 10:02 Jsou vánoční tradice, u kterých se Češi nebrání moderním trendům, jde např. o vánoční dekorace či…

Vánoční kometa proletí velmi blízko Země. Může být viditelná očima

16.12.2018 00:32 Kolem Země dnes proletí vánoční kometa 64P Wirtanen. Má azurově-zelenou barvu a nejblíže k Zemi se…

Pivo dobývá vinařskou jižní Moravu? Titul Mistra výčepního udělal divy

15.12.2018 21:20 Letošní titul Mistra výčepního z poloviny srpna přinesl brněnské restauraci Pizzeria Ristorante…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama