Tyran z Krupky Bady dostal tři roky, na kontě má surová přepadení

Ústí nad Labem - Nikolas Bady má jít na tři roky do vězení s dozorem za dvě přepadení v centru Ústí nad Labem. Bady je české veřejnosti znám už z minulosti. Jako čtrnáctiletý podle policie stál za brutálním zmlácením a znásilněním chlapce na Teplicku.

Ilustrační foto
doporučujeme

Okresní soud v Ústí nad Labem dnes Badyho nepravomocně uznal vinným z vydírání a loupeže. Hrozilo mu až osm let vězení. Státní zástupce požadoval minimálně čtyři roky.

Podle soudu Bady na konci loňského září v rozmezí dvou dnů přepadl u hlavního vlakového nádraží dva mladíky. V jednom případě chlapci (16) sebral mobilní telefon, zároveň mu hrozil nožem se slovy, že nemá problém jej podřezat. Napadený mladík před soudem řekl, že Bady chtěl nejprve půjčit telefon, aby zavolal své přítelkyni. Potom ho odmítal vrátit a vytáhl nůž.

O den později podle žalobce Bady napadl dalšího mladíka téměř na stejném místě. "Dal mi pěstí do obličeje. Potom jsem přeskočil zídku a tablet mi vypadl. Chtěl jsem se bránit. On vytáhl nůž," popsal už dříve mladík u soudu.

Bady se jako čtrnáctiletý dostal do výchovného ústavu, kdy figuroval v případu zmlácení a znásilnění dvanáctiletého chlapce na Teplicku. Bady jako nezletilý před soudem nestál. "Je otrlý, neštítí se ničeho," řekla v roce 2010 soudkyně ústeckého krajského soudu Kamila Elsnicová.

Nejprve byl Bady ve výchovném ústavu v Chrastavě na Liberecku, později v zařízení pro mladé násilníky v děčínských Boleticích. Z obou ústavů opakovaně utíkal, několik měsíců se skrýval u příbuzných v Británii.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ROZHOVOR: Americký pilot Meeker riskoval život, aby občané NDR uletěli…

15.08.2020 18:10 ROZHOVOR – Neváhal opětovat palbu, kterou jej zasypali vojáci. Americkému pilotovi Barry Meekerovi,…

Stovky lidí v Praze demonstrují kvůli situaci v Bělorusku

15.08.2020 17:09 Zhruba čtyři stovky lidí se dnes odpoledne vydaly z pražského Klementina na protestní pochod kvůli…

V Praze prasklo potrubí. Komplikuje provoz tramvají

15.08.2020 15:47 Aktualizováno Kvůli havárii vodovodu ve Strojnické ulici v Praze 7 je od dnešních 8:15 přerušený provoz tramvají…

Duka požehnal mariánský sloup v Praze

15.08.2020 14:50 Pražský arcibiskup Dominik Duka dnes po poledni požehnal mariánský sloup, který se po 102 letech…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama