Tyran z Krupky Bady dostal tři roky, na kontě má surová přepadení

Ústí nad Labem - Nikolas Bady má jít na tři roky do vězení s dozorem za dvě přepadení v centru Ústí nad Labem. Bady je české veřejnosti znám už z minulosti. Jako čtrnáctiletý podle policie stál za brutálním zmlácením a znásilněním chlapce na Teplicku.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Ilustrační foto

Okresní soud v Ústí nad Labem dnes Badyho nepravomocně uznal vinným z vydírání a loupeže. Hrozilo mu až osm let vězení. Státní zástupce požadoval minimálně čtyři roky.

Podle soudu Bady na konci loňského září v rozmezí dvou dnů přepadl u hlavního vlakového nádraží dva mladíky. V jednom případě chlapci (16) sebral mobilní telefon, zároveň mu hrozil nožem se slovy, že nemá problém jej podřezat. Napadený mladík před soudem řekl, že Bady chtěl nejprve půjčit telefon, aby zavolal své přítelkyni. Potom ho odmítal vrátit a vytáhl nůž.

O den později podle žalobce Bady napadl dalšího mladíka téměř na stejném místě. "Dal mi pěstí do obličeje. Potom jsem přeskočil zídku a tablet mi vypadl. Chtěl jsem se bránit. On vytáhl nůž," popsal už dříve mladík u soudu.

Bady se jako čtrnáctiletý dostal do výchovného ústavu, kdy figuroval v případu zmlácení a znásilnění dvanáctiletého chlapce na Teplicku. Bady jako nezletilý před soudem nestál. "Je otrlý, neštítí se ničeho," řekla v roce 2010 soudkyně ústeckého krajského soudu Kamila Elsnicová.

Nejprve byl Bady ve výchovném ústavu v Chrastavě na Liberecku, později v zařízení pro mladé násilníky v děčínských Boleticích. Z obou ústavů opakovaně utíkal, několik měsíců se skrýval u příbuzných v Británii.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Proč Češi smrdí a jedí hnusné jídlo? Přistěhovalci na rovinu řekli, co se…

20.09.2018 20:32 Aktualizováno Praha - Přemýšleli jste někdy nad tím, jak český národ a místní kulturu vnímají nikoliv turisté,…

Hala v Litvínově stále hoří. Hasiči vyskladňují odpad, povolali speciální…

20.09.2018 20:15 Aktualizováno Litvínov - Hasiči s pomocí speciálního nakladače vyskladnili už víc než polovinu haly hořící od…

V Mikulově zadrželi uprchlíky. Schovávali se v kamionu, řidič slyšel…

20.09.2018 19:43 Mikulov - Čtyři muže, kteří se snažili nelegálně překročit hranice, našli dnes dopoledne cizinečtí…

Cinklé zakázky? V kauze Lesní správy Lány přibylo další obvinění

20.09.2018 15:59 Praha - V kauze zakázek Lesní správy Lány policie obvinila dalšího aktéra, uvedla dnes Česká…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama