Tyran z Krupky Bady dostal tři roky, na kontě má surová přepadení

Ústí nad Labem - Nikolas Bady má jít na tři roky do vězení s dozorem za dvě přepadení v centru Ústí nad Labem. Bady je české veřejnosti znám už z minulosti. Jako čtrnáctiletý podle policie stál za brutálním zmlácením a znásilněním chlapce na Teplicku.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

Okresní soud v Ústí nad Labem dnes Badyho nepravomocně uznal vinným z vydírání a loupeže. Hrozilo mu až osm let vězení. Státní zástupce požadoval minimálně čtyři roky.

Podle soudu Bady na konci loňského září v rozmezí dvou dnů přepadl u hlavního vlakového nádraží dva mladíky. V jednom případě chlapci (16) sebral mobilní telefon, zároveň mu hrozil nožem se slovy, že nemá problém jej podřezat. Napadený mladík před soudem řekl, že Bady chtěl nejprve půjčit telefon, aby zavolal své přítelkyni. Potom ho odmítal vrátit a vytáhl nůž.

O den později podle žalobce Bady napadl dalšího mladíka téměř na stejném místě. "Dal mi pěstí do obličeje. Potom jsem přeskočil zídku a tablet mi vypadl. Chtěl jsem se bránit. On vytáhl nůž," popsal už dříve mladík u soudu.

Bady se jako čtrnáctiletý dostal do výchovného ústavu, kdy figuroval v případu zmlácení a znásilnění dvanáctiletého chlapce na Teplicku. Bady jako nezletilý před soudem nestál. "Je otrlý, neštítí se ničeho," řekla v roce 2010 soudkyně ústeckého krajského soudu Kamila Elsnicová.

Nejprve byl Bady ve výchovném ústavu v Chrastavě na Liberecku, později v zařízení pro mladé násilníky v děčínských Boleticích. Z obou ústavů opakovaně utíkal, několik měsíců se skrýval u příbuzných v Británii.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pošta musí bojovat o zákazníky. Konkurence začíná s doručováním zásilek…

23.04.2019 15:41 Zítra spustí logistická firma Zásilkovna svou službu pro doručování zásilek mezi fyzickými osobami.…

Medvědice opustila okolí Hukvald, je zpět v Beskydech. Hrozí turistům…

23.04.2019 15:32 Aktualizováno Medvědice, kterou před časem odchytili ochránci přírody a vypustili ji pak s nasazeným…

Ústavní soud se rozzlobil: Zabrat growshopům veškerý sortiment je…

23.04.2019 15:24 Justice při zabrání zboží porušila práva firem, které provozovaly takzvané growshopy, tedy obchody…

Peníze na obnovu Notre-Dame? V Česku vznikla další velká sbírka

23.04.2019 13:30 Aktualizováno V Česku vznikla další finanční sbírka na obnovu pařížské katedrály Notre-Dame, kterou před týdnem…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama