V Praze je povodňová pohotovost, přetekla hráz rybníků v Radotíně a Řeporyjích

Praha - Kvůli extrémnímu dešti vyhlásili hydrometeorologové povodňovou pohotovost pro celé území Prahy, výstraha platí do pátečního rána. Nejzávažnější situace je v Radotíně. V oblasti Na Cikánce přetekla voda hráz rybníka.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Povodně, ilustrační fotografie

"Podle prognózy Českého hydrometeorologického ústavu budou srážky v Praze pokračovat ještě jednu až dvě hodiny se snižující se intenzitou, jejich úhrn nepřesáhne deset až 15 milimetrů. Po dvou hodinách by měly ustat," řekl po 16:00 mluvčí magistrátu Vít Hofman.

V oblasti Cikánka přetekla voda hráz rybníka, který naplnila voda z okolních strání a potoků. Vytopeny byly sklepy a zhruba dvěma až třem desítkám lidí z oblasti hrozila dopoledne evakuace.

První stupeň povodňové aktivity byl dopoledne naměřen na Botiči v Nuslích. Hladina potoka tam dosáhla výšky 1,2 metru. Kromě Botiče byly problémy v Řeporyjích, kde voda přetekla hráz rybníka. "Lesy hlavního města dnes zahájí regulaci hladiny nádrže Jiviny vypouštěním tří metrů krychlových vody do Litovicko-Šáreckého potoka. V důsledku toho na zmíněném vodním toku v Praze 6 nastane první stupeň povodňové aktivity," uvedl Hofman.

Hasiči museli do 16:00 zasahovat u zhruba 40 až 45 případů. "Situace se po 15:00 počala uklidňovat a začali jsme řešit lokální zásahy u vytopených sklepů," řekl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Hasiči celý den monitorovali rozvodněný Radotínský potok. V něm podle Kavky odpoledne začala hladina klesat.

Nejvíce práce měli hasiči právě v Radotíně. "V ulici K cementárně se valila dešťová voda po komunikaci a způsobila lokální problémy. V Radotíně byly zatopené sklepy a dvory. Voda se částečně dostala i na dvůr hasičské stanice. Její provoz však nebyl omezen," uvedl Kavka. V Radotíně rovněž voda zatopila v místní škole část tělocvičny.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nepovolený náklad. Migranti vyskákali u Prahy za jízdy na dálnici

18.01.2019 14:49 Aktualizováno Do Německa proudí přes Českou republiku stále více migrantů, k našim sousedům měla pravděpodobně…

Rathova výpověď u soudu skončila. Mluvil 14 hodin, dnes ho griloval žalobce

18.01.2019 14:10 Aktualizováno U Krajského soudu v Praze dnes skončil výslech bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha ve…

Lanovku v Bukové hoře musí zkontrolovat akreditovaný odborník, strom…

18.01.2019 13:27 Aktualizováno Ve skiareálu Buková hora na Orlickoústecku dnes provozovatel kontroluje a opravuje čtyřsedačkovou…

Nejen Praha je plná prázdných domů, vzkazují zástupci Kliniky. Co na to…

18.01.2019 12:25 Poslední aktivisté včera Kliniku definitivně opustili, ale budovy se nadále nehodlají vzdát. V…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama