Nejlepší koupání v Praze je v Motole a Radotíně, tvrdí hygienici

Praha – S horkými dny lidé dostávají chuť vykoupat se a relaxovat u vody. Kde však v Praze je bezpečné koupání? Zeptali jsme se, kde se můžete koupat bez obav a čemu se raději vyhnout.

Koupání - ilustrační fotka
doporučujeme

Pravidla pro majitele veřejných koupališť jsou přísná. Voda musí odpovídat požadavkům na kvalitu vody, které jsou určeny v zákonu o ochraně veřejného zdraví. Provozovatelé koupališť musí provádět četné kontroly, jejichž počet je také určen podle zákona. Informace o kvalitě vody pak předává hygienické stanici.

Hygienická stanice informace o vodě kontroluje, vyhodnocuje a pak na zveřejňuje na svých webových stránkách, kde si mohou lidé přečíst, které koupaliště je pro ně v aktuální době vhodné a které není. Tyto informace se snaží často aktualizovat, aby mohli podávat co nejlepší informace.

„V současné době je voda vhodná ke koupání na koupalištích Divoká Šárka, v Motole a v Radotíně, kde voda čistá a nezávadná,“ uvedla pro EuroZprávy.cz za Pražskou hygienickou stanici Blanka Omelková. Souhlasil s ní i Richard Beneš z Lesů hlavního města Prahy. „Nejčistější voda je jednoznačně na Motole, konkrétně Motolský rybník R2,“ komentoval.

Ke koupání je vhodné ještě koupaliště Džbán, ve kterém je voda se zhoršenou jakostí, což znamená sníženou průhlednost. Nepříliš průzračná voda však podle Omelkové neznamená, že se v ní nedá koupat. Džbán je stále bezpečný ke koupání.

Hygienická stanice nedoporučuje koupání na koupalištích Hostivař a Šeberák, kde se podle rozborů přemnožily sinice. „Voda představuje zdravotní riziko hlavně pro děti, těhotné, alergiky či osoby se sníženou imunitou,“ vysvětlila Omelková. Na koupališti Šeberák je koupání zcela zakázáno.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hodnota veřejných zakázek loni stoupla o 5,5 procenta na 715 miliard korun

14.06.2021 12:43 Hodnota veřejných zakázek loni meziročně vzrostla o 5,5 procenta na 715 miliard korun. Její podíl…

Nezvládli jsme pandemii a vymíráme. Počet obyvatel ČR klesl pod 10,7…

14.06.2021 09:52 „V rámci pandemie došlo ke statisticky významnému nárůstu počtu úmrtí, což vedlo ke snížení počtu…

V platnost vstupuje další rozvolnění. Týká se především kulturních akcí

14.06.2021 07:54 Kapacita diváků v hledišti na kulturních akcích venku je ode dneška bez omezení, nejvýše však 2000…

Od července by na kulturní akce mohlo chodit více lidí, naznačil Babiš

13.06.2021 19:13 Aktualizováno Od 1. července by se měl zvýšit maximální počet účastníků na kulturních akcích na 5000 venku a 2000…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama