Poutníků na Velehradě bylo letos více, zdravotníkům ale práce nepřibylo

Velehrad - Letošní cyrilometodějské oslavy na Velehradě, kterých se zúčastnily desetitisíce poutníků, se obešly bez zásadnějších problémů. Počasí bylo tak akorát.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Náboženství
doporučujeme

Ve svých stanech zdravotníci ošetřovali nejčastěji lidi s drobnými oděrkami a spáleninami, pomáhali i s vyndáváním klíšťat. V úterý musela záchranná služba odvézt do nemocnice chlapce s tržnou ránou po pádu z kola.

"Proti včerejšímu dnu bylo dneska počasí o poznání teplejší, takže jsme se obávali, že budou zase nějaké kolapsy a nějaké závažnější věci, ale to se nenaplnilo. Musím říct, že oproti minulým rokům tento rok proběhl bez větších komplikací," uvedl lékař Maltézské pomoci Michal Hrnčiarik.

Díky příznivějším teplotám nemuseli organizátoři zkrápět nádvoří baziliky vodou jako při některých předchozích ročnících, kdy sužovala poutníky tropická vedra. Mezi návštěvníky ubylo i pokrývek hlavy či deštníků, kterými se skrývaly před sluncem.

Aby se přesto neudělalo lidem přihlížejícím dnes dopoledne slavnostní poutní mši nevolno, roznášeli mezi nimi dobrovolníci Maltézské pomoci pohárky s vodou.

Jako velmi klidný ročník označili letošní velehradské slavnosti také policisté. "Lidé nepodali žádné oznámení, nešetříme žádný trestný čin ani přestupek. Drobné komplikace byly pouze v dopravě," řekl ČTK policejní mluvčí Petr Jaroš.

Podle tajemníka Dnů lidí dobré vůle Josefa Kořenka přišlo letos na mši kolem 30.000 poutníků, zhruba o 7000 více než loni. Dalších asi 22.000 lidí si nenechalo ujít úterní program slavností, který vyvrcholil benefičním koncertem Večer lidí dobré vůle. Ten vynesl zhruba 1,6 milionu korun.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vadí vám černoška jako agent 007? Tak poslouchejte... Češi dostali nálož z…

17.07.2019 22:53 Aktualizováno Nespokojenost Čechů s novým agentem 007 narůstá. Oznámení, že jeho roli převezme žena, přijal svět…

Trest za posprejování Karlova mostu? Žalobce žene dva cizince k soudu

17.07.2019 18:48 Státní zástupce podal dnes odpoledne soudu návrh na potrestání dvou cizinců, které policie v…

Kolik poslali Češi na obnovu Notre-Dame? Část peněz už dorazila do Francie

17.07.2019 18:36 Česká biskupská konference (ČBK) dnes odeslala prvních půl milionu korun ze sbírky vyhlášené v…

Cizinci-vandalové zavařili Praze. Odstranit graffiti z Karlova mostu není…

17.07.2019 16:25 Aktualizováno K odstranění graffiti z pilíře Karlova mostu, kterým památku poškodili v pondělí večer dva sprejeři…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama