Olomoucko pustošily silné bouřky, v kempu spadl strom mezi stany

Olomouc/Prostějov - V pondělí večer zasáhly Hanou silné bouřky, hasiči na Prostějovsku a Olomoucku zasahovali u 117 událostí. V kempu v nedalekých Mostkovicích při bouřce spadl strom mezi stany.

Počasí

"Od pondělních 23:00 do dnešního rána se situace na Prostějovsku postupně stabilizovala. Voda ze sklepů začala opadat nebo ji hasiči odčerpali. Do půlnoci se podařilo vyřešit veškeré události, které nám byly v průběhu podvečera oznámeny na naše operační středisko," uvedla mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková.

Hasiči odstraňují následky bouřek i dnes. Na Prostějovsku stále čerpají zatopené sklepy rodinných domů a sklady firem či splachují bahno z komunikací. V Prostějově hasiči dopoledne čistili stavidla dvou rybníků a v Olomouci odstranili strom, který se po bouřce nebezpečně naklonil nad kolejiště.

Ve Smržicích na Prostějovsku, kterými se po vydatném dešti prohnal proud vody, hasiči nechali preventivně stovku pytlů s pískem pro případ, že by voda opět začala stoupat.

K prvním událostem, které měla na svědomí bouřka, hasiči na Prostějovsku vyjížděli v pondělí zhruba v 18:30. "Za následujících pět hodin hasiči řešili 117 událostí, v terénu byly nasazeny dvě profesionální jednotky a 18 jednotek sborů dobrovolných hasičů z Prostějovska a Olomoucka. Tento počet událostí řeší hasiči v Olomouckém kraji běžně za týden," uvedla Hacsiková.

V Prostějově v pondělí večer přívaly vody zasáhly několik ulic, kde hasiči čerpali vodu ze sklepů. V Mostkovicích kroupy rozbily střechu domu ve výšce sedmi metrů, kterou hasiči s pomocí výškové techniky na dvou místech provizorně opravili. "Nikdo nebyl naštěstí zraněn," podotkla mluvčí.

Bouřka se v pondělí večer z Prostějovska přesunula na Olomoucko. "Hasiči odstraňovali spadlé stromy a větve v Příkazích a v Doloplazech ve směru na Kocourovec. Nemuseli řešit žádné čerpání vody," dodala Hacsiková.

Policie evakuovala liberecký aquapark kvůli spadlému stropu

19.06.2021 21:50 Policie ve spolupráci s hasiči z aquaparku Centra Babylon v Liberci dnes odpoledne preventivně…

Páteční únik toxických látek v Plzni má třetí obět

19.06.2021 13:39 Páteční únik toxických látek v areálu firmy v Plzni-Skvrňanech má třetí oběť. Dnes v nemocnici…

Svého otce na Den otců někdy obdaroval každý třetí Čech. Favoritem jsou…

19.06.2021 10:40 Svého otce na Den otců podle průzkumu společnosti Albert někdy obdaroval zhruba každý třetí Čech.…

Stav jednoho ze zraněných po pátečním úniku chemikálií v Plzni se mírně…

19.06.2021 08:47 Zdravotní stav jednoho muže po pátečním úniku chemikálií v Plzni - Skvrňanech se mírně zlepšil,…

Do pocitů obklíčených parašutistů v kostele se nelze vžít. Obětovali se…

18.06.2021 22:05 Aktualizováno ROZHOVOR – Jejich odvaha a statečnost jej nepřestává fascinovat. Historik Vojtěch Šustek tvrdí, že…

Přehlídka studentské tvorby FESTMICHAEL opět oživí kulturní život metropole

18.06.2021 21:21 Důležitá zpráva pro všechny, kteří mají rádi mladé umění a originální nápady tvůrců nastupující…

V plzeňské čističce unikly nebezpečné látky, dva lidé zemřeli

18.06.2021 15:01 Aktualizováno Po dnešním úniku chemikálií v Plzni Skvrňanech zemřeli dva lidé, další dva jsou ve velmi vážném…

Požárů v uplynulých dnech výrazně přibylo, hasiči varují kvůli suchu a…

18.06.2021 12:02 Hasiči v uplynulých dvou dnech zaznamenali v Česku 177 požárů, což je výrazně nad normálem.…

OBRAZEM: Primark otevřel první prodejnu v Praze. Lidé stáli ve frontě od…

17.06.2021 22:00 Aktualizováno Otevření prodejny Primark v Praze, první v České republice, si dnes nenechaly ujít stovky lidí.…

Ministerstvo spustilo web s podmínkami pro cesty do turistických destinací

17.06.2021 16:32 Aktualizováno Ministerstvo zahraničí dnes spustilo nový web dovolena2021.cz, na němž lze nalézt podmínky pro…

Související:

Právě se děje