Víkend ve znamení krásy: Soutěžící Miss Léta se procházely mezi plavci

REPORTÁŽ – Na návštěvníky Aquapalace Praha čekalo v sobotu 16. července oživení v podobě půvabných dívek. Celkem dvanáct dívek se účastnilo druhého semifinále soutěže Miss Léta 2017. A všichni plavci se stali diváky soutěže krásy.

Přidejte svůj názor

Semifinalistky v karibském oděvu
doporučujeme

Do finále Miss Léta se dostane dohromady dvanáct dívek ze čtyř semifinálových kol. V sobotu tedy porota musela zvolit tři finalistky. Porotci měli možnost dívky sledovat ve čtyřech disciplínách, mezi které patřila karibská móda, tanec a všeobecně oblíbená promenáda v plavkách.

Finále Miss Léta bude v září a organizátoři ještě stále uvažují nad tím, kde ho chtějí uspořádat. Zatím stále uvažují nad třemi možnostmi. Finále tedy zájemci budou moci navštívit buď v Aquapalace Praha, v Grandhotelu v Brně nebo v Hotelu Imperial v Karlových Varech.

img-responsive

Semifinalistky ještě na poslední chvíli trénují choreografii | foto: Tomáš Sůsa / EuroZpravy.cz / INCORP images

Soutěž Miss Léta pořádá nadační fond IT People, který se snaží inspirovat studenty k zájmu o technické a informatické obory. Veškerý výtěžek ze soutěže putuje právě do fondu IT People. Jedná se o pátý ročník Miss Léta a pořadatelé se podle svých slov snaží zlepšovat.

Zájem o soutěž roste, hlásí se do ní množství soutěžících. „Na začátku se přihlásilo 415 dívek. Vítězka získá auto na jeden rok, finanční dar a množství dalších cen,“ uvedl pro server EuroZprávy.cz Robert Novotný, ředitel soutěže a předseda správní rady fondu IT People. „Vítězka také bude zastupovat Českou republiku na mezinárodní soutěži Miss Bikini,“ dodal.

Novotný doufá, že letos budou mít štěstí, protože loňská vítězka onemocněla krátce před soutěží a nemohla se jí zúčastnit. „Těsně před začátkem dostala angínu, což byla škoda. Snad to letos vyjde," komentoval.

img-responsive

Robert Novotný je ředitelem soutěže a předsedou správní rady IT People | foto: Tomáš Sůsa / EuroZpravy.cz / INCORP images

Účastnice odpovídaly na otázky moderátora, což byla jejich šance ukázat svůj charakter a zájmy. Soutěžící číslo tři se jmenuje Lenka Brindzová a pochází ze Znojma. Prý má ráda svoje zaměstnání a také vaření. Mezi její oblíbená jídla patří fitness food, jako například tofu a zelenina.

Do soutěže se přihlásila, protože chtěla posunout své hranice. „Chtěla jsem výzvu, a protože jsem dlouho měla strach z dívčích kolektivů,“ svěřila se pro server EuroZprávy.cz Brindzová. „Zjistila jsem, že to je hodně zábavy a už se nebojím,“ doplnila. Podle ní je kolektiv soutěžících velice příjemný a dívky zažívají hodně zábavy.

img-responsive

Semifinalistky odpovídaly na otázky moderátora | foto: Tomáš Sůsa / EuroZpravy.cz / INCORP images

Dívky se porotě i divákům ukázaly nejdříve v kostýmech inspirovaných Karibikem, pak však odpovídaly na otázky v tričkách a na promenádu v plavkách si oblékly černé plavky s barevným vzorem. Stejné plavky si oblékly na vyhlášení vítězek.

Vyhlašovaly se tři finalistky, které se zúčastní finále soutěže. Druhou vicemiss se stala Daniela Pospíšilová. Ta pochází z Teplic, je jí 21 let a mezi její koníčky patří cestování, nakupování a trávení času s přáteli. Titul první vicemiss získala devatenáctiletá Carly Kristenová z Ořecha, která studuje marketing a baví ji tvořit videa na YouTube.

img-responsive

Vítězky semifinále a finalistky Miss Léta | foto: Tomáš Sůsa / EuroZpravy.cz / INCORP images

Vítězkou sobotního semifinále se stala dívka se soutěžním číslem 1 Sandra Figalová. Dvaadvacetiletá Sandra pochází z Prahy a ráda se vzdělává. Kromě toho sportuje, cestuje a tráví čas se svými přáteli. Snaží se žít zdravě a ve volném čase píše. Řídí se zásadou, že je nutné žít v přítomnosti.

Ze svého vítězství měla ohromnou radost. „Jsem moc nadšená,“ řekla pro server EuroZprávy.cz. „Mám pocit, že si to ještě pořádně neuvědomuji, ale je to úžasné,“ komentovala s úsměvem. „Do soutěže krásy jsem se chtěla přihlásit už dříve, ale vyšlo mi to až letos,“ osvětlila. Podle svých slov se těší na pokračování soutěže a zážitky, které na ni čekají.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ideál o první republice? Československé mělo zásadní problém

18.04.2019 18:30 Aktualizováno Po takřka 400 letech vlády Habsburků si Češi založili vlastní stát. Dodnes jsou na něj všichni…

10 nejlepších míst pro dovolenou v roce 2019

18.04.2019 13:32 Aktualizováno Pomalu, ale jistě se blíží doba letních dovolených. Mnozí lidé stále neví, kam pojedou. Pro ty je…

Co se po válce stalo se zlatem a poklady za miliony, které nacisté ukradli

18.04.2019 13:32 Aktualizováno Nacisté během 2. světové války na obsazených územích rabovali, co se dalo. Od uměleckých děl až po…

Projekt Manhattan? 600 000 lidí netušilo, že vypustili Džina z láhve

18.04.2019 11:48 Aktualizováno Atomová bomba je jedním z nejvýznamnějších vědeckých vynálezů 20. století. Cesta k jejímu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama