Víkend ve znamení krásy: Soutěžící Miss Léta se procházely mezi plavci

REPORTÁŽ – Na návštěvníky Aquapalace Praha čekalo v sobotu 16. července oživení v podobě půvabných dívek. Celkem dvanáct dívek se účastnilo druhého semifinále soutěže Miss Léta 2017. A všichni plavci se stali diváky soutěže krásy.

Semifinalistky v karibském oděvu
doporučujeme

Do finále Miss Léta se dostane dohromady dvanáct dívek ze čtyř semifinálových kol. V sobotu tedy porota musela zvolit tři finalistky. Porotci měli možnost dívky sledovat ve čtyřech disciplínách, mezi které patřila karibská móda, tanec a všeobecně oblíbená promenáda v plavkách.

Finále Miss Léta bude v září a organizátoři ještě stále uvažují nad tím, kde ho chtějí uspořádat. Zatím stále uvažují nad třemi možnostmi. Finále tedy zájemci budou moci navštívit buď v Aquapalace Praha, v Grandhotelu v Brně nebo v Hotelu Imperial v Karlových Varech.

img-responsive

Semifinalistky ještě na poslední chvíli trénují choreografii | foto: Tomáš Sůsa / INCORP images

Soutěž Miss Léta pořádá nadační fond IT People, který se snaží inspirovat studenty k zájmu o technické a informatické obory. Veškerý výtěžek ze soutěže putuje právě do fondu IT People. Jedná se o pátý ročník Miss Léta a pořadatelé se podle svých slov snaží zlepšovat.

Zájem o soutěž roste, hlásí se do ní množství soutěžících. „Na začátku se přihlásilo 415 dívek. Vítězka získá auto na jeden rok, finanční dar a množství dalších cen,“ uvedl pro server EuroZprávy.cz Robert Novotný, ředitel soutěže a předseda správní rady fondu IT People. „Vítězka také bude zastupovat Českou republiku na mezinárodní soutěži Miss Bikini,“ dodal.

Novotný doufá, že letos budou mít štěstí, protože loňská vítězka onemocněla krátce před soutěží a nemohla se jí zúčastnit. „Těsně před začátkem dostala angínu, což byla škoda. Snad to letos vyjde," komentoval.

img-responsive

Robert Novotný je ředitelem soutěže a předsedou správní rady IT People | foto: Tomáš Sůsa / INCORP images

Účastnice odpovídaly na otázky moderátora, což byla jejich šance ukázat svůj charakter a zájmy. Soutěžící číslo tři se jmenuje Lenka Brindzová a pochází ze Znojma. Prý má ráda svoje zaměstnání a také vaření. Mezi její oblíbená jídla patří fitness food, jako například tofu a zelenina.

Do soutěže se přihlásila, protože chtěla posunout své hranice. „Chtěla jsem výzvu, a protože jsem dlouho měla strach z dívčích kolektivů,“ svěřila se pro server EuroZprávy.cz Brindzová. „Zjistila jsem, že to je hodně zábavy a už se nebojím,“ doplnila. Podle ní je kolektiv soutěžících velice příjemný a dívky zažívají hodně zábavy.

img-responsive

Semifinalistky odpovídaly na otázky moderátora | foto: Tomáš Sůsa / INCORP images

Dívky se porotě i divákům ukázaly nejdříve v kostýmech inspirovaných Karibikem, pak však odpovídaly na otázky v tričkách a na promenádu v plavkách si oblékly černé plavky s barevným vzorem. Stejné plavky si oblékly na vyhlášení vítězek.

Vyhlašovaly se tři finalistky, které se zúčastní finále soutěže. Druhou vicemiss se stala Daniela Pospíšilová. Ta pochází z Teplic, je jí 21 let a mezi její koníčky patří cestování, nakupování a trávení času s přáteli. Titul první vicemiss získala devatenáctiletá Carly Kristenová z Ořecha, která studuje marketing a baví ji tvořit videa na YouTube.

img-responsive

Vítězky semifinále a finalistky Miss Léta | foto: Tomáš Sůsa / INCORP images

Vítězkou sobotního semifinále se stala dívka se soutěžním číslem 1 Sandra Figalová. Dvaadvacetiletá Sandra pochází z Prahy a ráda se vzdělává. Kromě toho sportuje, cestuje a tráví čas se svými přáteli. Snaží se žít zdravě a ve volném čase píše. Řídí se zásadou, že je nutné žít v přítomnosti.

Ze svého vítězství měla ohromnou radost. „Jsem moc nadšená,“ řekla pro server EuroZprávy.cz. „Mám pocit, že si to ještě pořádně neuvědomuji, ale je to úžasné,“ komentovala s úsměvem. „Do soutěže krásy jsem se chtěla přihlásit už dříve, ale vyšlo mi to až letos,“ osvětlila. Podle svých slov se těší na pokračování soutěže a zážitky, které na ni čekají.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hrad Přimda představuje v českých dějinách mnohá „nej“

13.06.2021 15:30 Zřícenina hradu Přimda se vypíná na kopci nad stejnojmennou obcí v okrese Tachov v západních…

Mor zabíjel i mezi šlechtici. Kdo na něj doplatil?

13.06.2021 14:00 Mor si nevybíral mezi bohatými a chudými, urozenými či neurozenými. Smrtelná choroba zasáhla také…

Královna Alžběta II. oslavila své první narozeniny od smrti prince Philipa

12.06.2021 18:35 Britská královna Alžběta II. dnes přihlížela vojenské přehlídce na hradu Windsor konané na její…

Sebastian Kneipp a jeho léčení vodou. Doporučoval i otužování

12.06.2021 16:30 Léčivé účinky vody jsou známy celá tisíciletí, lázeňství se zrodilo již v období starověku. Voda…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama