Český fenomén: Jsme skutečně národem houbařů?

Praha - Houbařská sezóna odstartovala a Češi pomalu začínají brát lesy útokem. Jsme v Evropě pro svou vášeň pro houby raritou? Podle Radima Dvořáka z České mykologické společnosti nemají k houbaření téměř žádný vztah Němci a Skandinávci. Pro někoho jsou houby naopak luxusní pochoutkou.

Houby
doporučujeme

Houbařská sezona začíná zpravidla koncem jara a končí s nástupem zimy. Houbařům musí přát počasí, důležitá je zejména vlhkost v českých lesích, zároveň nesmí být moc velká zima. Češi jsou často považováni za národ, který houby miluje. Skutečně jsme v Evropě raritou? 

img-responsive

Houby, ilustrační foto | foto: Pixabay

Říká se, že Češi jsou milovníky hub a že houbaření je jakýmsi národním sportem. V roce 2015 například Češi nasbírali 21,4 tisíc tun hub v hodnotě 3,52 miliardy korun! Vyplývá to ze statistiky za rok 2015 České zemědělské univerzity v Praze. Podle místopředsedy České mykologické společnosti (ČMS) Radima Dvořáka se ale Češi nijak zvlášť nevymykají ostatním evropským národům.

"Vášeň Čechů pro houbaření není ve srovnání s dalšími evropskými národy, které houby konzumují, nijak abnormální. Obecně jsou houbaření a konzumace v přírodě rostoucích hub široce rozšířené mezi slovanskými národy, ale také například ve Francii, Itálii a v Pobaltí," uvedl Dvořák pro EuroZprávy.cz. 

Překvapivé je, že v sousedním Německu o houby nejeví takřka nikdo zájem, podobně jsou na tom ve Skandinávii. "Naopak germánské národy houbaření téměř neznají. Každý národ má pak různé preference z hlediska cenění konzumovaných druhů či skupin hub," říká Dvořák. Velkými fanoušky houbaření jsou zejména Slováci, Poláci a Rusové. Houby hojně konzumují také Číňané a Japonci. 

Co do opatrnosti ve sběru hub jsou na tom Češi relativně dobře. Sbírají totiž zejména ty druhy hub, které bezpečně znají. "Většina Čechů zná a sbírá jen několik tradičních druhů nebo skupin hub, jako jsou hřibovité, lišky a velké bedly. O něco pokročilejší houbaři přidají třeba pravé ryzce, holubinky, hlívy, pečárky a muchomůrku růžovku, alias masák," upřesňuje Dvořák. 

Češi jsou také poměrně slušnými znalci těchto lesních plodů. Podle Dvořáka Češi vědí zejména to, které houby jsou jedovaté, a které jedlé. "Což je kromě národní tradice dáno také již téměř stoletým osvětovým působením České mykologické společnosti," dodává. 

Popularita houbaření vyvěrá z dlouholeté tradice sběru hub na našem území. Houbařská vášeň je podle Dvořáka doložitelná přinejmenším od středověku. Vůbec prvním národem, který se sběru hub masověji věnoval, byli starověcí Římané.

"Je také známo, že houby se jako ceněná pochutina konzumovaly již ve starém Římě. V kontrastu s Římem, kde byly houby luxusem pro vyšší vrstvy, včetně císaře, šlo v našich končinách o dostupnou pochutinu či potravinu, "maso chudých"," sdělil pro EuroZprávy.cz Dvořák. 

Tak šup, vezměte proutěný košík a vyraze do našich lesů. Nemusíte se bát, že vás někdo nařkne z toho, že nemáte na "pořádné jídlo". Můžete jim argumentovat, že houby byly luxusní pochoutkou samotného římského císaře. Důležité je však vědět, kam na houby zajít. Začátek července v některých oblastech zatím moc deště nepřinesl. 

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hodnota veřejných zakázek loni stoupla o 5,5 procenta na 715 miliard korun

14.06.2021 12:43 Hodnota veřejných zakázek loni meziročně vzrostla o 5,5 procenta na 715 miliard korun. Její podíl…

Nezvládli jsme pandemii a vymíráme. Počet obyvatel ČR klesl pod 10,7…

14.06.2021 09:52 „V rámci pandemie došlo ke statisticky významnému nárůstu počtu úmrtí, což vedlo ke snížení počtu…

V platnost vstupuje další rozvolnění. Týká se především kulturních akcí

14.06.2021 07:54 Kapacita diváků v hledišti na kulturních akcích venku je ode dneška bez omezení, nejvýše však 2000…

Od července by na kulturní akce mohlo chodit více lidí, naznačil Babiš

13.06.2021 19:13 Aktualizováno Od 1. července by se měl zvýšit maximální počet účastníků na kulturních akcích na 5000 venku a 2000…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama