Svědkyně potvrdila svou klíčovou výpověď v kauze Nárožného

Olomouc - Klíčová svědkyně v kauze Pavla Nárožného z Přerova obžalovaného z přípravy vraždy dnes u soudu potvrdila svou stěžejní výpověď. Soudci řekla, že muž plánoval zabít svou příbuznou několik měsíců a chystal prý několik variant. Na poslední z nich, kdy měla být Nárožného teta údajně ubita palcátem, se měla podílet i samotná svědkyně. Úmysly Nárožného však nakonec žena oznámila policii a muž skončil ve vazbě. Obžalovaný vše popírá, jeho tehdejší spolubydlící si prý vše vymyslela. Muž je již několik let souzen také za dvojnásobnou vraždu z roku 2009.

Soudy, ilustrační fotografie

Podle žalobce Jakuba Grmely vraždu tety Nárožný připravoval od počátku roku 2015, plány nabraly na intenzitě na konci téhož roku, kdy dostal od soudu nařízení se z domu vystěhovat. Teta byla opatrovnicí majetku po jeho zavražděném otci. Ke svým plánům údajně využil tehdejší známou, která u něj bydlela. "Vztahy jsme měli normální, pak se to začalo kazit. Pak mu přišel papír o vystěhování z domu a on začal plánovat tu vraždu. Mluvil se mnou o tom," uvedla dnes žena.

Vypověděla, že nejprve chtěl tetu otrávit bonboniérou, nebo srazit autem. Na poslední variantě, která zahrnovala otravu jejího psa a ubití ženy, se měla podílet samotná svědkyně. "Byla jsem na něm závislá a hodně naivní, dělala jsem, co říkal," popsala žena.

Na jeho pokyn prý koupila dvě různé paruky, opatřila si tmavé oblečení, trubku a hmoždíř. Z tyče prý chtěl udělat palcát. Měla na místo dojet na kole a v paruce, psovi měla předhodit návnadu otrávenou tisem a ženu udeřit palcátem do hlavy. Na místě měla prý navíc nastražit falešné stopy vedoucí k jejich třetímu spolubydlícímu. "Jeho vlasy chtěl získat z klobouku nebo hřebenu. Návod, jak přenést otisky, si našel na internetu," doplnila žena.

Nárožný tvrdí, že si vše vymyslela. Také její matka u soudu již dříve řekla, že v minulosti často lhala. Na stranu Nárožného se postavila také jeho kamarádka, soudu popsala, že vztahy obou spolubydlících postupně gradovaly. Podle znalců se však žena během jejich vyšetření chovala zcela adekvátně a netrpí žádnou duševní chorobou. "Není nic, co by svědčilo pro její nevěrohodnost výpovědi," uvedl dnes znalec. Podotkl navíc, že by pro ni bylo velmi traumatizující vypovídat před obžalovaným, výslech se tak dnes nakonec konal bez jeho přítomnosti.

Nárožný čelí kromě tohoto případu také již několik let obžalobě z vraždy svého otce a jeho manželky. Pár zmizel v listopadu roku 2009, jejich těla se dosud nenašla, oba jsou však již prohlášeni za mrtvé. Olomoucký krajský soud ho již třikrát zprostil obžaloby, vždy však rozhodnutí zrušil olomoucký vrchní soud. Naposledy tomu bylo loni v dubnu, kdy případ nařídil jinému senátu. Kauzu se nyní zabývá ostravský krajský soud.

Zničené obce připomínají válečnou zónu, říká mluvčí hasičů. Záchranáři…

25.06.2021 00:15 Aktualizováno I otrlé profesionály, kteří zasahovali v obcích na Břeclavsku a Hodonínsku, kde se přehnalo tornádo…

Hodonínský Dům kultury nabízí zasaženým lidem azyl. Není ani zdaleka jediný

25.06.2021 00:12 Po tragédii na Jižní Moravě se mezi lidmi zvedla vlna solidarity. Řada z nich včetně různých…

Policie uzavírá zasažené obce. Na několika místech uniká plyn

24.06.2021 23:38 Aktualizováno Policie uzavírá některé z obcí, které byly dnes večer zasaženy tornádem. Na místě katastrofy také…

Bez proudu bylo na jižní Moravě 32 tisíc míst, stálo 14 železničních tratí

24.06.2021 23:30 Aktualizováno Bez dodávek elektřiny bylo ve 22:45 po večerní silné bouři na jižní Moravě 30.000 odběratelů…

Na záchranných pracích kooperují hasiči i veřejnost. Shání se psovodi i…

24.06.2021 23:10 Lidé ze všech koutů jihomoravského kraje se sjíždějí na místo tragédie, aby pomohli složkám…

Rakušané poslali na pomoc jihomoravským obcím 20 sanitek a dva vrtulníky

24.06.2021 23:05 Rakušané na bouřemi poničený jih Moravy poslali dvě desítky sanitek a dva záchranářské vrtulníky.…

Lidé na sociálních sítích svolávají pomoc pro Hodonínsko, zjišťují situaci

24.06.2021 22:50 Lidé na Hodonínsku na sociálních sítích sdílejí po mimořádně silné bouři, která zničila obce v…

Bouře zasáhla i hodonínskou zoo, polovina je zničená, zvířata ale přežila

24.06.2021 22:26 Mimořádně silná bouře postihla i Zoo Hodonín, popadaly stromy, zničené jsou ohrady, psí útulek…

V přírodních koupalištích v Česku se lidé mohou stále koupat bez obav

24.06.2021 16:34 Lidé v Česku stále mohou bez obav vyrazit za koupáním do přírody. V některých přírodních…

Hasiči z domů v Kyjově odklidili stovky litrů nebezpečných chemikálií

24.06.2021 12:55 Aktualizováno Hasiči z objektů v Kyjově na Hodonínsku dnes dopoledne odklidili stovky litrů nebezpečných…

Související:

Právě se děje